П’ятниця, 26 Квітня

На український лиман вперше в історії завітали рожеві фламінго

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Тилігульському лимані, що простягається через Миколаївську та Одеську області, вперше зафіксували рожеві фламінго. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Регіональний ландшафтний парк “Тилігульський”.

“Першу інформацію про фламінго на лимані ми отримали від нашого колеги Павла Панченка. Наукові співробітники парку відразу виїхали на акваторію лиману, щоб побачити, поспостерігати за фламінго і сфотографувати їх. Рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу, в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащітастисор”, – йдеться у дописі.

На лимані нарахували 5 прекрасних фламінго.

Як пояснила УП.Життя орнітолог Наталія Атамась, вони зустрічаються в Україні на прольоті, й зараз у птахів саме весняна міграція.

“Це буває, хоч і досить рідко. Декілька років назад фламінго загніздилися – перший раз в Україні – оце вже була справжня сенсація”, – каже вона.

Наталія Атамась пояснює, що цим птахам потрібні величезні, дуже солоні та мілкі водойми.

“Зараз лимани пересихають, і ці умови якраз такі, які їм і підходять. Фламінго гніздуються групами та роблять гнізда з мулу та грязі. Через потепління починають з’являтися якраз такі біотопи, як їм потрібно, тому ми сподіваємось, що частіше будемо їх бачити на міграції та годівлі, а там може й будуть гніздувати у нас на регулярній основі”, – каже орнітолог.

Вона додає, що якщо факт гніздування все ж таки станеться, вкрай важливо не налякати птахів бажанням побачити їх, адже до мулу досить легко дістатися, а ці птахи – вкрай рідкісні для наших територій.

Тилігульський лиман розташований на території Миколаївської та Одеської областей. Це найбільша водойма Північного Причорномор’я. Її довжина сягає 60 км, ширина 4,5 км. Це ще й найглибша закрита водойма регіону — понад 20 метрів, а прозорість води досягає семи метрів. Унікальність Тилігула полягає в тому, що його вода має океанічну солоність — 30-32 проміле.