Субота, 20 Квітня

На подвір’ї Палацу Потоцьких у Львові розцвіли сотні крокусів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час реконструкції саду Палацу Потоцьких упродовж минулих років працівники Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького висадили на подвір’ї понад 1000 крокусів.

Це багаторічні цибулеві рослини, які за зовнішнім виглядом нагадують тюльпан. Їх висадили по периметру доріжок. Так як зима цього року була доволі теплою, перші крокуси “вилізли” ще наприкінці лютого.

Фото: Victor Demchuk

Це декоративні квіти сорту Purpureus Grandiflorus. Галерея-музей запрошує усіх поглянути на цю красу, що знаходиться позаду Палацу Потоцьких та обережно поставитись до квітів (не ходити по газону, не зривати крокуси, не смітити).

Фото: Diana Sem

Палац графів Потоцьких – яскравий зразок архітектури зрілого історизму, одна з найцікавіших архітектурних пам’яток Львова. Палац є прототипом так званих резиденцій «Entire cour et jardin» короля Людовіка XIV, що його визначають як «бароковий класицизм», коли чітке планування поєднується із багатим зовнішнім оформленням. На плані він має прямокутну форму з незначними бічними ризалітами.

Після завершення реставрації 14 лютого 2007 року в Палаці відкрили Музей європейського мистецтва XIV-XVIII століть – відділ Галереї. Зали першого поверху відтворюють палацові інтер’єри, на другому поверсі представлено одну з найбагатших збірок європейського мистецтва в Україні. Представлено першорядні твори, серед яких «Ловля коралів і перлів» Якопо Цуккі, «Платіж» Жоржа де ла Тура, «Портрет молодої патриціанки» Софонісби Ангішоли, «Алегорія Божественного милосердя» невідомого німецького художника XVІІ ст., «Відвідини Марії Єлизаветою» Яна ван Скореля, ескізи монументальних розписів Пауля Трогера, Йозефа Вінтерхальтера, Антона Франца Маульберча та інших.