Субота, 20 Квітня

Львівські розробники створили безконтактний дезінфектор та друкують захисні щитки для медиків

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські розробники із стартапу 3D Tech, що займається 3D-моделюванням й друком, створив дизайн безконтактного дезінфектора, а проєкт для друку опублікували онлайн, щоб кожен, хто має 3D-принтер, міг надрукувати такий і собі. Згодом вони розпочали друкувати медичні щитки для наших медиків.

Що то за дезінфектор? 

Ним можна обробляти руки, просто піднісши їх до пристрою, не торкаючись до нього.

Це не перший такий пристрій на ринку, але компанія продає його за собівартістю (583 грн, без наповнювача). Вона також виклала його креслення в онлайн, щоб надрукувати і зібрати такий же пристрій міг хто завгодно. Про це редакції AIN.UA розповів СEO компанії Павло Єсип.

За його словами, як тільки почався карантин, компанія вирішила встановити на виробництві дезінфектори для рук. «Ми хотіли забезпечити чистоту рук на нашій 3D-фермі, але зіткнулися з проблемою, що дешевих безконтактних дезінфекторів немає, а дорогі по 4000 грн ми не можемо собі дозволити», – говорить він.

Тому вирішили розробити і надрукувати на 3D-принтері свій власний дезінфектор. В результаті отримали пристрій, який обробляє руки безконтактно, і який можна багато разів заправляти будь-яким рідким розчином. Його корпус друкується з PLA і ПЕТ-пластика.

За словами Павла, проєкт вирішили робити opensource. Пристрій складається з підручних компонентів, які просто знайти, а роздрукувати його може будь-яка людина з мінімальними навичками роботи з 3D-принтером. Його креслення і список компонентів є на Thingiverse.

«Ми виклали у відкритий доступ файли для 3D-друку і список комплектуючих: хто завгодно в Україні може почати виготовляти такі ж дезінфектори і вдосконалювати нашу модель. Історія аналогічна тому, як в Чехії виготовляють захисні маски, а в Італії друкують клапани », – говорить він.

Медичні щитки

Після розголосу в мережі інтернет про дезінфектори, розробники пішли далі. Використавши схему чеських розробників, львівська компанія на своїх 3D-принтерах розпочала друк щитків на обличчя для медиків.

“Щиток дасть додатковий захист медикам, лікарям, бригадам швидкої допомоги – вони контактують з людьми у яких вірус найчастіше. Щоб вони могли ефективно лікувати та боротись з симптомами – потрібно збільшити їхній захист та зменшити процент інфікування”, – пишуть на своїй ФБ-сторінці.
Варто зазначити що щиток є одним з компонентів індивідуального захисту. Водночас максимального захисту – надає весь комплект цього захисту і кожен з компонентів виконує свою функцію.
Недавно невелику партію масок вони передали в одну з львівських лікарень, де медики зараз перевіряють їхню функціональність та практичність.