Середа, 8 Травня

Зіграти на народній бандурі можна онлайн: дізнайтесь як

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ще у 2018 році спеціально для Lviv Bandur Fest ресурс Ukrzen In Ua створив сайт, де можна онлайн грати на старосвітській бандурі (або ж народній бандурі) — українському народному інструменті.

Про це розповіла Гал-інфо засновниця та арт-директорка фестивалю Анастасія Войтюк.

«Відтепер кожен охочий може доторкнутись до струн українського народного струнно-щипкового музичного інструмента і відчути себе знаним бандуристом. Це чудова нагода для кожного почути, як лунають звуки від гри на бандурі», – розповіла Анастасія Войтюк.

Щоб зіграти та насолодитись звуками бандури, варто лише клікнути на посилання bandura.ukrzen.in.ua. Сервіс доступний як з мобільного, так і з комп’ютера. Можна використовувати клавіші клавіатури, або ж клацати по струнах.

Музиканти з українського гурту B&B Project зіграли кавер KAZKA – “Плакала” на онлайн-бандурі. Дивіться відео нижче.

Довідка:

Старосвітські бандури бувають різної форми та величини. Їх роблено кустарним способом і вони відрізнялися одна від одної. Коряк С.Б., що його видовбано з суцільного шматка дерева, переважно з клена або верби. Дейки були з різної породи ялини, й часто не мали рип. Інструмент мав приблизно 20 струн (від 17-23), з яких 4-6 — басові струни та 15-18 — приструнки. Стрій приструнків – діатонічний (мінор, мажор, або діатонічні лади) залежно від твору, який треба виконувати. Баси було настроєно до основних акордів звукоряду приструнків. Кілки дерев’яні.

До 1891 р. струни використовувано кишкові та на деяких інструментах баси поодиноких струн – мідні. В ХХ столітті на інструментах почали використовувати сталеві струни. В такій формі С.Б. залишилась незмінною впродовж 20-х, 30-х років XX століття.