Слідами отамана опришків: “Стежка Довбуша” в Яремче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стежка Довбуша – це історичне місце як для української історії, так і для української культури. Фігура Довбуша загадкова і оповита різними історіями, пов’язаними з Повстанськими рухами. Олекса Довбуш ватажок опришків, який жив в Карпатах в 18 столітті. Лідер гуцульських повстанців народився і виріс в цій місцевості, але жив дуже нещасно і бідно.

У більш зрілому – юнацькому віці Довбуш вирішує вступити в ряди опришків – тих, хто палили будинки багатих поміщиків, грабували, а іноді і вбивали їх. Це, до речі, історія про карпатського Робін Гуда, адже все награбоване, згодом роздавалось бідним і нужденним.

Простий люд схвалював діяльність опришків, а незабаром за особливу старанність зажадав обрати головою Повстанської організації Довбуша. Так і пройшло життя Олекси разом з його соратниками по печерах та по лісах. Примітно, що він був по-зрадницькому убитий його знайомим шляхтичем – Дзвінкою.

Художній комплекс «Стежка Довбуша» в Яремче бере початок в одному із заповідних урочищ. Маршрут цікавий тим, що пролягає через потрясаючий гарний хребет Горган Запрутський. У вас буде можливість прогулятися по стежці, де в 18 столітті активно діяли опришки на чолі з самим Довбушем.

Звідси відкривається краєвид на річку Прут, а на шляху зустрічаються малі архітектурні форми. По обидва боки – ароматний ліс і радує око широта просторів. По дорозі туристам також зустрічається реліктова сосна, якій понад півтисячі років. Серед представників фауни тут мешкають ящірки і гадюки, дятли і жовнаки, тхори і борсуки, а також карпатські білки і козулі.

Якщо ви хочете цікавий і не дуже довгий, але цікавий маршрут, то Стежка Довбуша в Яремче відмінно підійде.

Маршрут стартує в урочищі Дрибка, далі йде підйом на невеликі скелі, а після – спуск, де і замикається кільце маршруту. Подужати маршрут можна приблизно за годину з привалами і зупинками.

Атмосферності “Стежці Довбуша” надають численні кам’яні скульптурні композиції Дарія Грабаря, густо розміщенні на шляху до скель.

© ua.igotoworld.com

  • Протяжність стежки — 4 км.
  • Тривалість переходу — від 2 годин.

Фото: karpaty.ua

До речі, не обов’язково під час екскурсії спускатися до старту маршруту, можна прогулятися до галасливого водоспаду Пробій, до сувенірного ринку і подивитися , як кажуть місцеві, справжній витвір мистецтва, ресторан «Гуцульщина».

На фото: водоспад Пробій, Яремче

Легенда свідчить, що неподалік від стежок є невеликі печери, де також ховалися соратники Довбуша, але сам Олекса запас тут щось дорогоцінне – скарби. Кажуть, що тільки на Івана Купала відкривається вхід до печери, але забрати золото все одно не вийде, адже воно зачароване. Той, хто наважиться винести скарб – моментально скам’яніє в місячному світлі.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР