Неділя, 24 Листопада

На Львівщині фермер вирощує одну з найбільших в Україні плантацій чорного горіха

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині у селі Банюнин фермер Михайло Костюк вирощує одну з чи не найбільших плантацій чорного горіха, деревина використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. Окрім цього в нього ще повно всього!

Знаходиться господарство при трасі Київ-Чоп. Тут фермер також розмістив крамничку самообслуговування, де нема ані продавців, ані каси – все на довірі. Зараз продають гарбузи та інші овочі, фрукти і саджанці. Щодня фермер заробляє на цьому 1000-1500 грн, які люди залишають у скляній банці за придбаний товар. Каже, заробляв би втричі більше, якщо цього року вродилися би ще яблука. Так він працює вже третій рік, ідеться в сюжеті ТРК “Перший Західний”.

Однак найцікавіша річ його господарства – чорний горіх. Як зазначає фермер, 1 грам чорного горіха заміняє 50 грам лимону, як вітамін С. Також цей горіх унікальний тим, що деревина з нього дуже вартісна, використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт. Продає саджанці – клієнтам з Австрії. За 1 саджанець – 11 євро.

Наразі прибутку пан Михайл не має, аде стовбур дозріє до збуту роки за тридцять, але бізнес, каже, вигідний. З 1 гектара можна добути 600 кубів деревини. За 1 куб деревини можна заробити в середньому 5000 євро, а це близько 3 мільйонів євро з лише гектара.

В чоловіка чи не найбільша плантація чорного горіха в Україні – майже 40 гектарів. Вирощує їх тут особливим способом – вирощує їх на білих трюфелях. Гарному росту та врожаю на городі садівник завдячує не просто випадку, а мікуризації, тобто симбіозу гриба з рослиною, який покращує ріст і врожайність.

За рік отримав приріст саджанців горіха у 60 см. У себе на городі Михайло мікуризував майже все, навіть картоплю. Гриби, які поселяються на корінні рослин, стають ніби його продовженням. Допомагають засвоювати поживні речовини, якщо є потреба, забезпечують вологою, а ще виділяють невелику кількість антибіотиків, відновлюють ґрунт та збільшують урожай щонайменше на 30 – 40 відсотків.

Після мікуризації можете розраховувати і на грибний урожай. Якщо дотримуватися усіх вимог технології, якщо замікуризувати територію, не обробляти хімічними речовинами, то за 5−10 років трюфель буде рости на вашій території.

Максимальний урожай трюфеля отримують через 20 років – близько 20 кг, а це 40 тисяч доларів з гектара на рік

Чорний горіх, деревина якого використовується в оздобленні дорогих автівок та яхт, росте на Львівщині 🌳Михайло Костюк…

Gepostet von ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ am Montag, 21. September 2020

На плантаціях самих лише горіхів десятки видів. 70% саджанців продає на вітчизняний ринок, а решту за межі країни. А ще вирощує смородину, малину, порічку і аґрус з кущових. Також є сливи, абрикоси, персики, черешні, груші, а яблунь має 62 види! На грядках квітнуть хризантеми, троянди. Фермер хоче вже тут облаштувати фотозону.

Успіх праці пояснює просто: “Людина завжди повинна мати запас оптимізму. Якщо вона буде завжди станати, то притягне негатив”.