Куди поїхати зі Львова на вихідні: 7 ідей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогоднішня сімка ідей від IGotoWorld.com допоможе львів’янам та гостям міста урізноманітнити сірі будні та втекти на вихідні зі Львова… Лише уявіть, у давнину біля сьогоднішнього міста Лева жили племена неандертальців! А чи чули ви про митницю у Карпатах? Про ці та інші цікаві місця недалеко від Львова йтиме мова. Нові враження та позитивні емоції гарантовано! Ще приємніший той факт, що для подорожі достатньо лише вікенду.

Вершина у Карпатах, з якої видно Львів – гора Парашка

© art-of-life.com.ua

Українські Карпати є привабливим місцем, куди часто приїжджають зі Львова на відпочинок. Цікаво, що місто розташоване недалеко від гір – на відстані близько 100 км. За сонячної погоди львів’янам видно вершини Сколівських бескидів. Найвищою вершиною цього регіону є гора Парашка, яка розташована біля районного центру – гірського містечка Сколе. Парашка – це найвища точка Львівської області. З гори можна насолоджуватися панорамами мальовничої природи Карпат. Особливо гарно тут зранку, коли низовина покрита густим білим туманом.

Висота Парашки сягає 1268 м над рівнем моря. У хорошу безхмарну погоду, якщо уважно придивитися, кажуть, можна побачити Львів. Почати своє сходження на Парашку можна з різних сторін хребта – від міста Сколе або із села Корчин. До вершини веде туристична стежка. Цікаво, що недалеко від згаданого села є красивий водоспад Гуркало.

Лікувальні джерела – рушаймо до Трускавця

В Україні є унікальні природні джерела, властивості яких перевершують іноземні аналоги. Відомі лікувальні курорти нашої країни побудовано недалеко від цих джерел.

Одним з таких є місто Трускавець, яке розкинулось у передгір’ї мальовничих Карпат, за 100 кілометрів від Львова. Це бальнеологічний курорт, який був відомий своїми лікувальними закладами ще понад століття тому. Тут зосереджені мінеральні джерела, які ефективно лікують багато захворювань. Популярність цьому місту дала вода «Нафтуся», яка має дійсно унікальні властивості.

У Трускавці можна спробувати мінеральні води з різними смаками у бюветах, відвідати відпочинкові і профілактичні заклади, здійснити прогулянку місцевим парком і подихати чистим повітрям.

Найвища фортеця Львівщини – замок біля міста Добромиль

Дуже красиво виглядає місто, яке розташоване біля гірських хребтів. А поєднання цієї картини з давнім замком створює неймовірну атмосферу. У Львівській області ви можете побачити подібну панораму: поруч з карпатськими вершинами і кордоном з Польщею розташоване невелике містечко Добромиль, за 115 кілометрів від Львова. Воно має давню історію і часто згадувалось у творах письменників. За 4 кілометри від нього на Сліпій горі розташований замок Гербуртів. Це пам’ятка архітектури 16 століття.

У 1450 році на цьому місці був замок з дерева, який згодом перебудували у кам’яну оборонну фортецю. До наших днів вона не збереглася. Зараз ви зможете побачити тут збережені руїни кількох будівель: вежі, мурів, в’їзної брами і криниці.

Ця фортеця біля Добромиля є найвищою і найвіддаленішою від Львова подібною спорудою в області. З її території при хорошій погоді можна побачити міста Самбір і Перемишль.

До прохолодної води – водоспад Кам’янка і Мертве озеро

Уявіть собі шум гірської річки з чистою водою, прохолоду хвойного лісу і мальовничі гірські хребти. Таке поєднання є недалеко від Львова! Це водоспад Кам’янка, який створений порогами на річці біля однойменного села у Львівській області. Він розташований у Національному природному парку «Сколівські бескиди».

Це однокаскадний водоспад із загальною висотою більше 7 м. Тут можна побачити мальовничі панорами, гірські краєвиди, масивні кам’яні скелі і відчути швидку течію річки. Недалеко від водоспаду є галявина, де зручно поставити намет, розпалити вогонь і милуватись краєвидами.

Також біля водоспаду є ще два цікавих місця. Одне – це джерело води, яка на смак нагадує відому «Нафтусю» у Трускавці, а інше – озеро Журавлине на гірському хребті. Його вода холодна і темна, з великим вмістом сірководню, тому його ще називають Мертвим.

В гості до неандертальців – урочище Прийма

Чи відомо вам, що древні неандертальці жили на території сьогоднішньої Львівської області? Дослідження показують, що саме так і було! У ході археологічних розкопок у лісі біля містечка Миколаїв (не обласний центр) було знайдено залишки давнього городища, де жили племена неандертальців.

Тут, в урочищі Прийма, розкопали печеру, яку ще називають гротом. Це скельна порода, яка має 3 яруси. Вік цієї унікальної природної пам’ятки більше 45 тисяч років, і вона є пам’яткою археології європейського значення. Це унікальне місце з неймовірною красою та історією. Фантастичні краєвиди перенесуть вас у давнє минуле, і ви зможете уявити себе історичним героєм.

Доторкнутися до минулого – місто-фортеця Тустань

фото – Анна-Лілія Кокора / lv.oblast.online

У давні часи у Карпатах пролягав Соляний шлях, яким возили сіль з Галичини до Європи. Тут було збудовано міцне місто-фортецю Тустань, яке стало прикордонним та митним центром між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною. Навколо нього завдяки скелям були побудовані фортифікаційні споруди і створено оборонний комплекс. Зараз на місці цього давнього міста залишилися руїни. Але ми певні, ви вже точно знаєте, куди поїхати на наступних вихідних.

Цю територію охоплює історичний і культурний заповідник «Тустань», який розташований біля села Урич у Львівській області. Скелі, на основі яких і була збудована фортеця, називають Урицькими. Їх висота сягає понад 80 м.

Щороку у серпні тут проводиться фестиваль «Ту Стань!». На ньому можна побачити реконструкцію давнього бою, середньовічні танці і послухати музику.

Прогулянка в ідеальному місті – Жовква

Чи хотіли б ви побачити ідеальне місто? А чи існують подібні взагалі? Так! Одне з них – це місто Жовква, яке було побудоване за концепцією «ідеального міста»: кожна будівля розташована відносно інших згідно з чітко вивіреними пропорціями.

Місто Жовква унікальне тим, що тут розташовано 55 пам’яток архітектури! Варто оглянути центральну площу Вічеву, замок 1594 року, ратушу, костел Святого Лаврентія, Василіанський і Домініканський монастирі, синагогу. Це найвідоміші пам’ятки Жовкви. Для їх огляду цілком достатньо кількох годин. Цікаво, що кожного дня опівдні на міській ратуші лунає гімн України, який «грають» годинникові дзвони.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР