Середа, 24 Квітня

Книги про Львів, які варто прочитати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Зараз Ви побачите список з 20 книг із різних років та жанрів, але у них всіх є спільна риса – центром, головним героєм розповіді є Львів.

Його неповторний колорит, сформований віками, розстріляний гарматами війни та відроджений із новим, ще не до кінця сформованим, обличчям присутній у цих книгах. Деякі з них уже глибоко втягнули в себе гіркуватий дух часу, а інші ще пахнуть друкарнею. Із світлин на їх сторінках на нас дивляться ті хто будував це місто до нас. Їхні палітурки захоплено розглядатимуть ті, кому ми залишимо наше місто. Книжки про Львів… (Фотографії Старого Львова)

Георгій Маценко, «Славетні гості міста Львова»

Якщо хочете знати, які відомі люди  приїжджали до Львова та яке враження в них склалося, прочитайте цю книжку. В легкій, невимушеній манері автор описує, як Оноре де Бальзак у місті пив вино та грав в карти, що говорив про місцевих дівчат Казанова та з якою метою у серце Галичини приїздив Петро I.

Юрій Винничук, «Танґо смерті»

Письменник, який любить писати про Львів, цього разу описує місто у двох періодах – довоєнному та у наш час. Сюжетні лінії героїв двох історичних етапів тісно переплітаються один з одним,змушуючи читача буди постійно насторожі.

Андрій Курков, «Львівська гастроль Джимі Хендрікса»

У  цьому романі над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили… американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса.

Галина Вдовиченко, «Бора»

Авторка описує історію скромної дівчини Христини, яка неочікувано для себе отримала в подарунок маєток у Львові і намагається зрозуміти,за що і чому, паралельно забираючи до себе подругу, дівчину-підлітка та безпритульних тваринок.

Андрій Кокотюха, «Адвокат із Личаківської»

Ювілейна п’ятдесята книга письменника і журналіста Андрія Кокотюхи – детективна історія про киянина,який вирвався із в’язниці і тікає від царської влади до Львова. Події у книзі розгортаються на початку ХХ століття.

Роман Іваничук, «Манускрипт з вулиці Руської»

Справжній шедевр про середньовічний Львів. Доки існуватиме Львів і притягуватиме до себе людей незбагненною магією, доти кожне нове покоління буде читати цей самобутній роман, щоб глибше відчути таїну славного міста.

Ілько Лемко, «Львів.Місто кохання»

За словами автора, роман створений із справжніх історій кохання, які письменник відшуковував у численних хроніках та документах Львова. «Львів має такі історії кохання, які не має жодне місто світу» – впевнений Ілько Лемко.

Любко Дереш, «Архе»

Аутентична українська мова, галюцинації, містика,конспірація – все це у третій  книзі письменника. Те, що спершу виглядає легковажною історією, виявляється заплутаним філософським одкровенням.

Андрій Козицький, Степан Білостоцький, «Кримінальний світ старого Львова»

Наскільки багато ви знаєте про катівське ремесло у Львові? Хто такі ціпаки та що вони робили у місті Лева? Чи про львівський будинок розпусти та які дівчата там працювали? Це та багато інших цікавинок кримінального світу Львова XIV – XIX століття є у книзі, яка написана викладачами Львівського університету.

Мечислав Опалек «На щербатім львівськім бруці»

Автор книги – з українсько-польської сім’ї, здобув визнання книгами з історії культури та побуту Старого Львова. У цій книзі ви знайдете любовні історії , галасливі ярмарки, забави і фестони,що відбувалися ще у Старому Місті.

Бартоломей Зіморович, «Потрійний Львів: Leopolis Triplex»

Праця львівського історика, радника і бургомістра XVII ст. Юзефа Бартоломея Зіморовича охоплює період з 1270 до 1632 року; містить вступ, у якому автор намагається відтворити походження русинів (українців) та три розділи історії міста за періодами домінування у ньому трьох різних народів – “Львів руський”, “Львів німецький” та “Львів польський”. При роботі над хронікою Зіморович використав документи міського архіву, спогади та історичні праці сучасників, власні спомини. Сучасний український переклад з львівського латиномовного видання 1899 р. доповнений передмовою і коментарем.

Ігор Мельник, «Вулиці Львова»

Нова книга Ігора Мельника «Вулиці Львова» знайомить читачів з вулицями та площами Львова, цікавими будівлями та пам’ятками столиці Галичини, визначними подіями в історії міста, що створене розумом і працею багатьох поколінь не лише українців, але й поляків, німців, євреїв, росіян, вірмен, для яких місто протягом сторіч було центром національного та релігійного життя.

Іванова Анастасія , Бондаренко Євгеній , Савченко Євген, «За львівськими брамами»

У книжці-альбомі – таємниці і багатство Львова, сховані від сторонніх очей. Під’їзди за відчиненими і закритими брамами, за якими співіснують минуле й сучасне.

Сидоряка Настя , Царик Михайло, «Львів — місто натхнення. Література»

Ця книжка — унікальний формат путівника, реального й уявного як сама література. Під однією обкладинкою тут зібрано авторські тексти про Львів, короткі довідки про тих, хто творив і досі творить літературний терен міста — письменників, перекладачів та літературознавців з різних епох та культур, а також локації, де відбуваються найцікавіші довколалітературні події.

Сендс Філіп, «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова»

Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі? Вибудовуючи потужну подорож-медитацію, у якій на шляху пам’яті злочини й провини залишають шрами у поколіннях, з прогалинами, що завжди будуть таємницями інших, автор врешті знаходить й для себе несподівані відповіді на питання про свою сім’ю.

У цій книжці — спроба поговорити про минуле, в ній відчитаєте водночас історичну детективну історію, історію родини й законний трилер, у якому Філіп Сендс подорожує між минулим і сьогоденням, переплітаючи кілька історій в одне ціле.

На обкладинці використано фото, люб’язно надане Нікласом Франком.

Радковець Петро, Радковець Іван, «Таємниці львівських левів»

«Таємниці львівських левів» – книжка авторських легенд-казок відомих у Львові гідів – братів Івана і Петра Радковців.

Читачі довідаються, чому годинники на вежах і ратуші у Львові показують різний час, як двоє братів шукали на дні львівських ставків скарб свого батька, що сталося зі скупим Мартином та де можна знайти легендарний меч майстра Шварна. А п’єску «Нездійснені бажання» можна поставити на шкільній сцені, щоб довідатися, чому розсипалися в порох книжки друкаря Олексія.

Ю. Николишин, «Віч-на-віч зі Львовом»

Де б ти не був, завжди живеш зі Львовом, аби запалювати серце дивною незбагненною радістю від якогось магічного контакту з ним…

Перед читачами – емоційно оповідь про вулиці і будівлі, про церкви і пам’ятники, про архітектуру та історію чудового міста – Львова.

Книга призначена для всіх, хто любить Львів, і цікавиться його історією.

Зьобро Оксана, Юлія Тунік-Чорна, «Різдво у Львові»

Книга про Різдво у Львові: як прикрашають місто, що готують, чим радують туристів Вона перенесе вас на свято в затишний, казковий Львів.

Сашко Дерманський, «Лавка тітоньки Мальви»

Легка дитяча книга чудово підійде для прочитання всією родиною. Головні герої книги повинні врятувати Різдво: повернути дідусю-казкарю чарівну книгу.

Курков Андрiй, «Маленьке левеня і львівська мишка»

Казка, яку написав відомий у всьому світі прозаїк Андрій Курков, вийшла дуже львівська, адже головними героями є маленьке левеня, що народилося у Львівському цирку, і мишка, мешканка однієї з львівських вулиць. Це казка про те, що той, хто боїться, завжди здається меншим, аніж є насправді, і навпаки: той, хто безстрашно рятує друга, відразу виростає в очах інших. Ілюстрував казку Мар’ян Пирожок, художник, який давно і зі смаком малює Львів. Отож книга стане своєрідною прогулянкою закапелками Львова.

Джерела: Твоє Місто, Видавництво Старого Лева, Апріоріukranews.com