Середа, 24 Квітня

11 липня – Всесвітній день шоколаду. Солодкі факти про шоколад та свято 🍫

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Усі ласуни шоколаду щороку 11 липня святкують Міжнародний день шоколаду. Батьківщиною цього свята вважається Франція, яка й започаткувала його в 1995 році. Святкування дня включає споживання шоколаду.

Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах як всередині Європейського союзу, так і за його межами. Однак часто в різних країнах встановили різні дати для святкування.

У Львові, зокрема, щороку також проводять найкращий в Україні фестиваль на честь цього продукту.

Історично, Європа дізналася про шоколад у 16 столітті, а саме вперше згадка датована 7 липням 1550 року. Проте, у ті часи, шоколад був досить цінним та елітним продуктом, що давало можливість насолоджуватись ним лише аристократії. Згодом, а саме у 18 столітті, ціни на какао знизилися, і шоколад став доступний і пересічним мешканцям Львову.

Ми зібрали 12 фактів про шоколад:

1. Вчені довели, що аромат шоколаду стимулює ритм тета-хвиль головного мозку, сприяючи глибокій релаксації всього організму. Шоколад може знизити рівень стресових гормонів. Саме через них ми пристрасно чого бажаємо, коли емоції на межі.

2.Темний шоколад робить щасливішими майбутніх малюків. Фінське дослідження довело, що у мам, які їли більше шоколаду під час вагітності, щасливіші і менш вередливі малюки.

3. Чорний шоколад робить нас щасливими. Не лише тому, що надзвичайно смачний – це безумовно допомагає. А тому, що містить триптофан. Це амінокислота. Мозок використовує її, щоб виробляти серотонін – нейропередавач, який робить нас щасливими.

4. До складу білого шоколаду входить цукор, сухе молоко і масло какао, але немає какао-порошку, тому технічно цей продукт не є шоколадом.

5. Для виготовлення 1 кг шоколаду потрібно близько 900 какао-бобів.

6. Кожна людина за рік в середньому з’їдає 5,5 кг шоколаду. 15% жінок у світі їдять шоколад щодня. Щосекунди жителі США з’їдають 45 кг шоколаду.

7. Найбільша шоколадка була виготовлена в Британії на фабриці Thorntons, її вага склала 5792,2 кг (ширина і довжина цього кулінарного шедевра склали по 4 метри).

8. Щоденне вживання темного шоколаду знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на більш, ніж третину.

9. Шоколад має відмінні антибактеріальні властивості, в т.ч. захищає зуби від карієсу. На відміну від інших солодощів, наприклад, карамелі, шоколад є найменш шкідливим. Масло какао, що міститься в шоколаді, огортає зубну емаль і перешкоджає її руйнуванню.

10. Найбільше Україна продає шоколаду в Казахстан, а от у Росію дуже мало. А ось імпортують українці російського шоколаду багато – правда, не стільки, скільки польського. 26% з Росії та 29% з Польщі станом на 2018 рік.

11. Дерева какао живуть близько 200 років, але плодоносять лише 25 років.

12. Маленьким дітям темний шоколад не дуже смакує. Вони не захочуть, щоб ми з ними ним ділилися. Більше для нас!

Тепер, коли ви розширили свої знання про шоколад, прийшов час себе побалувати! Купуйте шоколадні цукерки та плитки шоколаду. Особливо львівські!

Останній цікавий факт:

У 1882 році, на вулиці Шептицьких 26, у Львові була створена кондитерська фабрика “Бранка”, знаменитого на всю Європу кондитера Маурісія Брандштадтера.

Ця фабрика була досить великою, а найважливіше – першою у Львові. Знаковим є те, що ця кондитерська з часом стала одним із підрозділів майбутнього “Світоча”.

З тих часів привозити неймовірно смачні солодощі у Львів уже не було необхідності, пан Брандштадтер сам посилав свої вироби до європейських столиць.

Львівський виробництво шоколаду – найстаріше. Світоч (травень‒серпень 1962: Червона троянда) — кондитерська фабрика у Львові, контрольним пакетом акцій якої володіє швейцарська корпорація «Nestlé». Це одне з найстаріших підприємств в кондитерській галузі України, провідний вітчизняний виробник.