Середа, 24 Квітня

10 документальних фільмів, які змінять ваші погляди на світ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У документальних фільмах немає вибухів, спецефектів, дорогих акторів, їх рідко показують в кінотеатрах. Адже мета документального фільму – не збирати мільйони доларів, а шокувати людей правдою, відкривати очі, змінювати життя і робити нас ще розумнішими.

Ми зібрали для вас деякі з кращих документальних фільмів, які дозволяють розширити бачення і відкрити для себе реальність з нових сторін.

Океани (Oceans), 2009

Хлопчик запитує у батька, що таке океан. Відповіддю на дитяче питання став цілий фільм, який пропонує справжню подорож в ту частину океанів, яка ще не звідана. Тут практично немає людини, але все виглядає так, ніби кожному герою дали сценарій, адже у кожного своя міні-історія. Тому під час перегляду виникає цілком логічне запитання: «Як вони це зняли ?!»
Фільм знімався більше 4 років в 54 таємничих куточках нашої планети. «Це фільм, яких мало. Справжній шедевр», – кажуть критики.

Незалежна гра: кіно (Indie Game: The Movie), 2012

Цей фільм розповідає історію чотирьох розробників комп’ютерних ігор, які мріяли створити нестандартний, але по-справжньому успішний і улюблений продукт. Навіть якщо ви не грали в Super Meat Boy, PAX East, Fez і Braid або взагалі не граєте в ігри, вас цей фільм все одно захопить. Адже він показує, через що проходить справжній творець, який мріє створити шедевр.

«Нашою метою було зробити гру, суперфанатами якої змогли б стати 13-річні ми. Я хочу, щоб ця гра стала тією, від якої діти сходять з розуму, про яку вони сперечаються в школі».

Створюючи вбивцю (Making a Murderer), 2015

Документальний фільм від Netflix, який створювався цілих 10 років і відразу став хітом. Це історія про справу Стівена Ейвері, якого звинуватили спочатку в згвалтуванні, а потім у вбивстві. Тут показані вся судова система без прикрас, підтасовування результатів, емоції і цілі всіх людей, залучених в судовий процес. І звичайно, дуже складна доля головного героя, який пішов проти системи.

Кімната 237 (Room 237), 2012

Фільм «Кімната 237» розповідає про деталі, секрети, приховані теми, таємні знаки, зашифровані послання, ребуси і божевільні теорії, які ви могли не помітити у фільмі «Сяйво» Стенлі Кубрика. Картина складається з дев’яти частин, кожна з яких присвячена окремому проміжку часу фільму.

Фінальний висновок приголомшує уяву: «Сяйво» – грандіозне одкровення Кубрика, в якому він зізнається, що висадку «Аполлона-11» на Місяць насправді зняв він.

Генезис 2.0 (Genesis 2.0), 2018

На далеких північних широтах мисливці за трофеями знаходять справжнього мамонта, кістки якого цінуються дуже високо на чорному ринку і є «білим золотом». А в цей же час в найсучасніших лабораторіях Південної Кореї починають клонування стародавнього звіра, щоб відродити його до життя.

Малюки (Babies) 2010

Слоган цього фільму: «Кожної секунди у світі народжуються чотири малюка. Зустрітися з ними».

Фільм дозволить поглянути на світ очима чотирьох малюків з різних країн світу з моменту їх народження, перших кроків і слів. Вам належить заново пережити народження і відкрити світ разом з Марі з Японії, Байярджаргал з Монголії, Хетті із США і Поніхао з Намібії.

До речі, під час титрів, не забудьте подивитися кадри, що не потрапили у фільм.

Сходження біткойнов (The Rise and Rise of Bitcoin), 2014

Фільм найпростішими словами розповість про те, що таке криптовалюта, блокчейн і як із цим жити. Ви дізнаєтеся, як виникло це революційне явище, яке стало альтернативою банкам, і до чого готуватися далі. Навіть якщо вам вже набридли всі ці розмови про біткойни, фільм все одно варто подивитися.

Дім. Історія подорожі (Home), 2009

Під час роботи над фільмом були відвідані 53 країни. У Китаї і Саудівській Аравії було відмовлено в проведенні зйомок, в Індії половину матеріалу вилучили, а в Аргентині знімальній групі довелося провести тиждень у в’язниці.

У фільмі показані краса планети, наслідки діяльності людини, шрами від воєн, катастроф і роботи промислових підприємств. Фільм повністю знятий з висоти пташиного польоту. Чому? Можна відповісти на це питання словами автора: «Коли пересуваєшся повітрям, все звичайне стає іншим, новим. Багато що з того, що непомітно на землі, стає помітним з неба… ». Кінострічка показує правду, не дивно, що вона заборонена в 36 країнах світу.

Як я дружив у соціальній мережі (Catfish) 2010

Редактор з Нью-Йорка на ім’я Нев познайомився в мережі з дівчинкою-вундеркіндом, яка пише картини, її мамою і старшою сестрою Меган. Нев і Меган сильно зблизилися, і хлопець закохується. Але незабаром дізнається, що дівчина видає чужі пісні за свої, а будівля, в якій знаходиться галерея її молодшої сестри, пустує вже чотири роки. Тоді Нев вирішив перейти з онлайну в реальність, взяв своїх друзів і вирушив дізнаватися правду.

Кастинг (Casting By), 2012

Фільм про творців кіно. Про тих, кого не згадують в титрах. Про тих, хто шукає геніальних акторів у натовпі звичайних мрійників, і про тих, кому зобов’язані багато легендарних голлівудських зірок. Ви дізнаєтеся, хто такі директори по кастингу і як насправді потрапляють у кіно.

Джерело: Всвіті