Старі дерев’яні церкви Львівщини, які збереглися

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Розлуч, Турківського району

Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в 1876 році дерева у типовому бойківському стилі. Основа церкви дерев’яна, створена спеціально в стилі селищних церков 17-19 століть. Поруч стоїть невисока двох’ярусна дерев’яна дзвіниця, з широким піддашшям, кріплена простим замком і завершена чотирисхилим дахом з кованим хрестом.

Церква Святого Юра в місті Дрогобич

Церква Святого Юра в місті Дрогобич

Церква святого Юра в Дрогобичі належить до пам’ятки галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть. Вона є одною з найкраще збережених до сьогодні і відноситься до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури. Збудована була XV столітті, кілька разів перебудовувалася і остаточних архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.

Церква Здвиження в селі Опорець, Сколівського району


Сільську дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста збудував ще в середині ХІХ столітті у бойківському класичному стилі мешканець с.

Хітар Сколівського району І. Билень. В інтер’єрі церкви зберігся настінний живопис 1900 року. На північний схід від церкви розташована дерев’яна дзвіниця 1844 року, належить до виразних зразків дерев’яної архітектури бойківської школи.

Церква Святого Миколая у місті Турка

Це́рква свято́го Микола́я — на даний момент діюча дерев’яна бойківська церква у місті Турка Львівської області, пам’ятка архітектури національного значення, яка збудована у 1739 році майстром Данилом Прокопієм на місці дводільної каплиці, спорудженої в 1700 році. За легендою, місце побудови церкви віряни вибрали після знакового випадку: під час раптової бурі біля двох пастухів, які випасали худобу в Середній Турці, впав хрест. Як з’ясувалося, вітер зірвав його і переніс з церкви, що стояла на протилежному кінці Турки — в Старому Селі.

Церква Святої Параскеви в місті Буськ


Це́рква свято́ї Параскеви збудована в 1708 році, дерев’яна сакральна споруда в місті Буськ Львівської області. Розташована в історичному передмісті Довга Сторона у північно-східній частині міста.

Храм внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення.

Церква Святої Трійці в місті Жовква


Церква Пресвятої Трійці — дерев’яна церква споруджена в 1720 році у м. Жовква Львівської області. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

Церква Святого Миколая в місті Кам’янка-Бузька


Церква Святого Миколи збудована в 1667 році у місті Кам’янка-Бузька Львівської області входить до Реєстру пам’яток національного значення з охоронним номером 440/1. Крім неї до Реєстру записано дзвіницю 1762 церкви з охоронним номером 440/2.

Церква Воздвиження Чесного Хреста у місті Дрогобич


Це́рква Воздви́ження Че́сного Хре́ста збудована в 1496 рці, дерев’яна церква, пам’ятка архітектури національного значення, охоронний номер 378/1. Розташованавона у передмісті Зваричі на однойменній вулиці Зварицькій № 7, міста Дрогобича, Львівської області. З 1987 року храм відноситься до музейного комплексу відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». Церква Воздвиження Чесного Хреста вважається однією з найкращих у стилі галицької дерев’яної архітектури.

Пропонуємо вам також ознайомитись із 100 фото покинутих українських храмів Польщі.

Зачарований архітектурою та атмосферою давніх українських храмів Польщі молодий польський журналіст, письменник та мандрівник Пйотр Дурак створив серію фотографій залишених і забутих греко-католицьких церков Підкарпаття та Люблінщини.

Джерело: svitom.info

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР