Українських підприємців планують кредитувати під 0%

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кабінет Міністрів під час чергового засідання 3 червня запропонував Верховній Раді підтримати програму «Нові гроші». Законопроєкт передбачає кредитування мікро, малого та середнього бізнесу на 5 млрд грн. Ба більше, 80% тіла кредиту перед банком гарантує держава.

«Фактично підприємці зможуть отримати кредит під 0%», – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, за його словами, програма кредитування бізнесу під 5-7-9% трансформується у програму «0%» для існуючих кредитів мікро та малого бізнесу.

Для того щоб отримати кредит, бізнесу потрібно звернутися до одного з банків, які буде обрано з-поміж установ, що займаються кредитуванням малого та середнього бізнесу. Якщо учасник відповідає програмі, то банк включить його до свого портфеля, за яким надається держгарантія, пояснили у Мінфіні.

Програма запрацює після того, як Верховна Рада прийме відповідні зміни до Бюджетного кодексу.

Фактично державні гарантії на портфельній основі замінять інструмент кредитних гарантій у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», зазначили у міністерстві.

Крім того, банки-кредитори розділятимуть із державою ризики, пов’язані з кредитуванням бізнесу.

Нагадаємо, у квітні Кабмін затвердив розширення програми «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки малого бізнесу. Отримати підтримку можуть підприємства, чий річний дохід не перевищує 100 млн грн, а сума кредиту збільшилася до 3 млн грн.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР