У Львові відкрили нову сучасну бібліотеку для дітей: у місті їх вже 20

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На вулиці Богдана Хмельницького, 175 є бібліохаб «Під Високим Замком», історичну будівлю якого відреставрували, а його простір — повністю оновили. Відсьогодні сучасна бібліотека готова приймати юних відвідувачів.

Зараз бібліотека повністю змінила свій вигляд. Проект був розроблений архітекторами компанії «Рутенія» з врахуванням усіх побажань бібліотекарів та цільових аудиторій. Під час розробки проектно-кошторисної документації відбувалися регулярні зустрічі з громадою у форматі воркшопів та обговорень, на основі яких у проект вносилися зміни. Саме тому простір бібліотеки у 160 м2 має функціональне зонування для роботи, читання, дозвілля та творчості, сучасні меблі та технічне забезпечення.

Бібліотека обслуговує близько 4000 тисячі користувачів на рік, фонди складають 29 300 книг. Бібліотекарі вже працюють в електронній системі обслуговування відвідувачів.

У бібліотеці було здійснено капітальний ремонт, в тому числі заміну усіх мереж, реставрацію фасаду. Вартість ремонту — 6 186 000 грн. Вартість меблів — 360 тис грн, вартість технічного забезпечення — 250 тис грн.

«Над цим проектом ми працювали близько 2 років. Значну частину часу зайняло напрацювання концепції. Ми слідуємо своєму стратегічному рішенню — де є люди, там робимо ремонт. Ця бібліотека завжди була однією з найактивніших: активні мешканці, багато подій. Для того, щоб поліпшити їм умови та здобути нові цільові аудиторії, ми вирішили зробити тут ремонт.

Реставрований фасад

Окрім повного оновлення самої бібліотеки, ми відреставрували фасад будівлі, адже це історична пам’ятка. Також тут є дуже багато сучасних, інтерактивних книг, адже щороку для закупівлі книжок у наші бібліотеки ми з міського бюджету виділяємо 1 млн грн. Як наслідок, ми отримали сучасний, модерний культурний простір, куди приходять для комунікації з книгами та однолітками. Такі простори створюються для того, що відвідувачам хотілось тут проводити час”, — зазначила директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Нагадаємо, у Львові діє Стратегія розвитку культури 2025, в рамках якої модернізують міські бібліотеки у різних районах Львова. Загалом у Львові є 40 міських бібліотек: 23 — для дорослих, 17 — для дітей. Станом на сьогодні у Львові оновили 20 бібліотек, ще 4 — в ремонті.

Цього року планується відкриття ще двох бібліотек для дорослих: Сенсотеки (Самчука, 22) та Спільно бібліотеки (Миколайчука, 1).

Share.