У Львові працює музей “Таємна аптека” у підземеллі

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Якщо Ви вважаєте, що бачили всі найцікавіші куточки старовинного Львова, то помиляєтесь! Існує загадкове місце, в якому Ви, можливо, ніколи не були – це інтерактивний музей «D.S. Таємна аптека» на площі Соборна, 1.

Це “наймолодший” музей фармації в країні – йому лише 8 років.

Історія цього незвичного музею розпочалася у 2012 році, коли в одній із найстаріших львівських аптек «Під Угорською короною», що на площі Соборній, 1, і яка працює майже 250 років, під час проведення будівельно-відновлювальних робіт було “знайдено” таємний вхід у підземелля. Тут “виявили” давню фармацевтичну лабораторію.

Тепер таємний аптекар варить еліксир молодості, готує ліки щастя. Для усіх охочих проводить майстер-класи з аптечного ремесла. У аптеці є унікальна копія ікони “Христос як аптекар”, створеної у Німеччині у XVI-XVII ст. та збірка старовинного медичного скла. Тут є пляшки віком понад два століття.

Аптека «Під Угорською короною» заснована 1772 року на колишній Бернардинській площі (тепер площа Соборна) представником знаної родини французьких емігрантів Александром Лонгшам де Бер’є. Назва аптеки пов’язана з тим, що, за легендою, поряд у Бернардинському монастирі певний час перебували реліквії Св. Стефана – короля і покровителя Угорщини. Документів про початкову діяльність аптеки не знайдено, проте маємо деякі факти з її історії.

У 1871 році власником аптеки став Якуб Піпес-Поратинський, на замовлення якого на початку ХХ століття архітектор Король Боублік звів на цьому ж місці новий триповерховий будинок у необароковому стилі, де аптека знаходиться і сьогодні. Тоді ж у торгівельному залі поставили меблі у тому ж стилі з металевим решітником, вхід прикрасили ажурним ковпаком, а на фасаді розмістили напис – «Рік заснування 1772».

У 1800 році таких аптек було лише 6 . З тих часів тут майже нічого не змінилось: дубові меблі з елементами декору у стилі необароко, ковані решітки — авторська робота Едгара Ковача, підлога-кахлі, виготовлені на фабриці Левинського. Бачимо – велику увагу приділяли інтер’єру аптеки, все підбиралось ретельно з великою любов’ю. На жаль не збереглась унікальна вітрина аптеки, на якій було витравлено зображення Угорської корони оповитої ліліями. На початку 20 століття ця вітрина вважалась однією з найгарніших у Львові і коли її розбили – це була втрата для всього міста.

Зараз головну таємницю аптеки оберігає єдиний у світі Лев-аптекар. У своїй аптечній ступці він зітре у порох усі Ваші проблеми!

Де: пл. Соборна, 1 в приміщенні аптеки
Коли: з 9:30 до 20:00, без вихідних. Початок екскурсій – щогодини!
Вартість: дорослі 65 грн, студенти 55 грн, школярі 45 грн. Діти, котрі не ходять ще до школи, безкоштовно.

Share.