П’ятниця, 19 Квітня

У “Фабриці повидла” відкрився новий мистецький простір

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Jam Factory Art Center (Фабрика повидла) відкрили новий мистецький простір. AIR Space (artist-in-residence space) стане майданчиком для мистецьких проєктів та резиденцій.

Простір, що знаходиться за адресою вул. Механічна, 5, працюватиме як місце для проведення різнопланових мистецьких заходів та резиденцій.

Напередодні відкриття основного комплексу артцентру, Jam Factory продовжує практику розбудови мультидисциплінарних просторів, розпочату з Jam Factory Infopoint, що був основним майданчиком проектів інституції у 2018−2019 роках. Air Space працює як мистецька майстерня для резиденцій, галерея, простір для репетицій, воркшопів, лекцій, кінопоказів. Приміщення обладнане сучасними підвісними системами і галерейним світлом для експонування мистецьких робіт. Тут також є затишне подвір’я для зустрічей і спілкування.

Air Space буде платформою як для діяльності професійного мистецького середовища, так і для взаємодії і співтворення з локальними мешканцями району. Вже зараз у просторі триває міжнародна мистецька резиденція «Я там, де мені добре» в межах програми Magic Carpets, що передбачає серію воркшопів від українських та італійських митців і мисткинь для підлітків Підзамча.

Наприклад, зараз там триває колективна виставка “Я там, де мені добре”, де представлено роботи підлітків, які мешкають на Підзамчі та є учасниками і учасницями міжнародної мистецької резиденції “Magic Carpets”, що передбачає серію воркшопів від італійських та українських митців і мисткинь. Вхід вільний. Виставка триватиме до 30 вересня.

У колишній будівлі, відомій в народі як Фабрика повидла, готуються до створення центру сучасного мистецтва Jam Factory. Мистецький центр поєднуватиме різні сектори – сучасне мистецтво, театр, музику, кіно- та студійні майстерні.

«Фабрику Повидла» планують відкрити наприкінці 2021 року.

Проєктом передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику.

Довідка: Будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872).

Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках.

У 2015 році комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.