Понеділок, 27 Червня

Феміністки проведуть марш за безпеку жінок на нічних вулицях Львова

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові 27 листопада активістки феміністичного руху проведуть марш під назвою «Поверни собі ніч» – у такий спосіб вони хочуть привернути увагу до небезпек у міському просторі, з якими можуть стикнутися жінки у темний час доби. Організаторки закликали всіх небайдужих львів’янок долучитися до акції, інформує Zaxid.net.

Відомо, що марш відбудеться в межах всесвітньої феміністичної кампанії «16 днів проти гендернозумовленого насильства». Увечері 27 листопада активістки зберуться біля зупинки «Верхній Шувар» на Сихові та пройдуть ходою проспектом Червоної Калини. Під час своєї акції, яка розпочнеться о 19:00, вони вимагатимуть від міської влади та правоохоронців створити комфортні та безпечні для жінок умови пересування нічними містом.

«Ми вимагатимемо покращення інфраструктури, аби вона гарантувала безпеку жінок в нічний час. Наприклад, поліпшення освітлення вулиць або перенесення зупинок ближче до будинків, аби жінка вночі долала коротший шлях до своєї домівки. Окрім того, ми проситимемо, щоби в темряві водії міського транспорту зупинялися на вимогу жінки ближче до потрібного їй місця. До правоохоронців ми маємо вимогу, щоби вони краще реагували на виклики щодо насильства на вулицях міста», – повідомила в коментарі ZAXID.NET одна з координаторок маршу на псевдо Йош.

Також учасниці акції вимагатимуть від української влади підписати конвенцію Міжнародної організації праці №190 про викорінення насильства та домагань у світі праці. «Конвенція передбачає захист жінок дорогою на роботу та з роботи, отже спрямована на збільшення безпеки вечірніх і нічних вулиць», – наголосили організатори акції.

Львівські феміністки проводять такий марш у місті з 2015 року.

До слова, Нічний марш проти насильства над жінками – це всесвітня акція, яку наприкінці листопада організовують в різних країнах світу з 1970 років. Він виник як форма спротиву насильству над жінками і замовчуванню цих злочинів.

Share.