Зеленський про “небезпечний сигнал” від Лукашенка: Він не має втягувати Білорусь у війну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський назвав виступ олександра лукашенка до Дня незалежності Білорусі “небезпечним сигналом”. Про це президент сказав на пресконференції у Києві після зустрічі з прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албанізом, який приїхав до України з візитом.

У своїй промові 3 липня лукашенко заявив, що у війні між росією та Україною правда на стороні “братньої росії”.

“Ми єдина країна, яка підтримує росіян у цій боротьбі. А скільки країн з того боку? Майже пів сотні, які фактично воюють проти росії в Україні. Щось не складається баланс”, – заявив лукашенко.

Білоруський диктатор заявив, що його країна уже давно створила з росією єдине угрупування збройних сил, а її “участь у спецоперації мною визначена давно”.

Зеленський заявив, що слова лукашенка несуть загрозу та небезпеку в першу чергу білоруському народу.

“Не секрет ні для кого, що з території Білорусі були випущені ракети по нашій державі. Наскільки мені відомо, пан лукашенко виразно в тому чи іншому форматі давав сигнали […] що без його волі були випущені ті чи інші ракети. Він не має втягувати Білорусь у загарбницьку війну росії проти України. Мені здається, небезпечно звучить сигнал, який був. Побачимо результат цих сигналів”, – заявив він.

Армія Білорусі розпочала навчання недалеко від кордонів України. Раніше таких масштабних навчань саме у прикордонній Гомельській області не проводили. Білоруські журналісти повідомляють, що місцевих чоловіків та жінок масово викликають у військкомати.

За даними Міноборони України, Білорусь зосередила до шести батальйонів своїх військ біля українського кордону.

Президент Володимир Зеленський 26 червня заявив про загрозу нападу на Україну з боку Білорусі.