Зеленський про ядерні погрози Путіна: Думаю, це – блеф

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент Володимир Зеленський вважає, що російський президент Володимир Путін блефує, коли погрожує всьому світу ядерною зброєю. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю DIE ZEIT.

“Думаю, що це блеф. Одне діло – бути вбивцею. Інше діло – бути самогубцем. Будь-яке застосування ядерної зброї означатиме кінець не тільки для людини, яка її застосує. Але і для всього, що в принципі може бути дорогим в житті для цієї людини”.

За словами президента, порушення умов Будапештського меморандуму, яким Україні надавалися гарантії територіальної цілісності, зокрема, – помилка для підписантів.

“У світі є такі країни, які хочуть собі ядерну зброю або які знають, що сусіди хочуть їх захопити чи відібрати у них якусь територію. Якби “Будапешт” діяв, можна було би говорити цим країнам: ось гарантії безпеки, які ви можете отримати, і тому навіть не думайте про ядерну зброю.

Агресія проти України це чіткий сигнал усьому світу: гарантії не працюють, навіть коли під ними підписалися найсильніші світу. Росія ж сама нам гарантувала безпеку. А тепер сама намагається нас знищити. Хто тепер у світі буде сподіватись на силу договорів, якщо боїться за своє існування? Тому відчутно покарати Росію за це вторгнення в Україну і домогтися звільнення нашої території – це, насправді, відновити силу міжнародного права. Захід здатний це зробити”.

Згідно з Будапештським меморандумом Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї у 1994 році. Натомість Росія, Велика Британія та США гарантували її суверенітет.

За словами Зеленського, Україна завжди пропонувала Росії переговори, але щоб “сприймати серйозно будь-які переговори – треба побачити результат”.

Президент додав, що поки не бачить результату.