Зелені номери, нові знаки та штрафи: із 1 січня набуває чинності закон про електромобілі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Україні з 1 січня 2020 року набуває чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”. Документ було опубліковано у “Голосі України” від 9 серпня.

Відтак, документом доручається Кабміну у шестимісячний термін розробити та запровадити нові дорожні знаки “Для електромобілів”, “Окрім електромобілів”, “Станція зарядки електромобілів”.

Цими знаками виділяються паркомісця виключно для електрокарів.

За порушення цих знаків власникам автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, які також створили перепони для паркування електрокарів, передбачений штраф в 20-30 неоподатковуваних мінімумів або 340-510 грн.

Окрім цього, урядом розробляються спеціальні автономери зеленого кольору для електрокарів. Для ідентифікації ТЗ без двигуна внутрішнього згоряння його обладнають номерами із зеленим шрифтом.

Також закон наділяє сільські селищні ради та їх виконавчі органі компетенцією стимулювати населення користуватись електромобілями та іншими екологічно чистими видами транспорту.

Раніше повідомлялося, що Кабмін збирається стимулювати міністерства поповнювати автопарк країни гібрідними авто та електромобілями.