Понеділок, 14 Червня

“Зелена лінія, що з’єднає Сихів і центр Львова”: у Сихівському лісі прокладуть веломаршрут

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вздовж парку Івана Павла ІІ, що відомий також як Сихівський ліс, прокладуть велодоріжку, пішохідну алею, встановлять лавки, урни для сміття та освітлення. Відповідне рішення 22 травня прийняв виконавчий комітет міськради Львова. Як розповіла заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк, доріжка пролягатиме від вулиці Скрипника до вулиці Хоткевича через парк.

Проєкт розробляли у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Як уточнили Tvoemisto.tv у пресслужбі ЛМР, вартість робіт наразі не відома.

Велодоріжка розпочинатиметься біля церкви «Голгофа» на вул. Скрипника і пролягатиме вглиб лісу по вул. Лісній і завершиться аж біля оптового «Шувару» на вул. Хоткевича. Також за цим маршрутом прокладуть хідники, встановлять лавки, урни для сміття та освітлення.

Згідно з даними Google maps, йдеться про відрізок довкола парку протяжністю близько 1,3 км. Зазначимо, що на половині цього маршруту, від кінця вул. Лісної до «Шувару», досі немає жодної інфраструктури.

Ця ділянка стане демонстраційною, натомість у майбутньому цей маршрут має протягуватись на 9 км.

Він пролягатиме від Центру Довженка через межу парку Івана Павла ІІ, берег річки Зубра, Хуторівку, територію католицького університету до вулиці Луганської та залізничної станції «Персенківка», далі вулицею Козельницькою та через два парки – Стрийський та Парк культури. Завершуватиметься маршрут на вулиці Вітовського.

Набережна річки Зубра

Зелений маршрут із Сихова до центру планують облаштувати вже кілька років. Одну з перших концепцій розробили в Urbanideas, за якою через Парк культури мала проходити канатна дорога, а до кінцевої Шувару мала б їхати монорейка.

Ще кілька варіантів маршруту розробляла «Групи 109». Цей проєкт був менш затратним і коротшим. Натомість концепцію першої ділянки розробили в Urban Curators. Детальний проєкт та відрізки маршруту можна переглянути за посиланням.

Крім безпосередньо маршруту, проект передбачає створення додаткових просторів, наприклад, спортивні чи дитячі майданчики. Крім цього, Зелена лінія може дати старт розвитку заміського велосипедного маршруту – вздовж русла Зубри чи у напрямку Винниківського лісу.

Share.