Здай пляшку – отримай гроші: петиція про встановлення фандоматів зібрала необхідні підписи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Петицію про встановлення у Львові фандоматів – автоматів для прийому пластикових пляшок. набрала необхідні 500 голосів. Її зареєструвала раніше львів’янка Людмила Гришко на сайті місцевих петиції Едем.

Вона просить облаштували у місті фандомат, тобто приймальний контейнер, який вміє визначати вагу та об’єм тари, а сканер в ньому – розпізнавати 30000 штрих-кодів. До того ж він дозволяє апарату точно ідентифікувати об’єкт, пише Твоє Місто.

Також він обладнаний системою «мікроклімат», завдяки якій автомат підтримує стабільну температуру і вологість для безперебійної роботи.

Схема роботи апарату, який пропонує львів’янка:

  1. фандомат отримує пластикову (скляну або металеву) пляшку через приймальне кругле вікно;
  2. сканує обсяг, вагу і матеріал тари;
  3. автомат відправляє пляшку в мішок зберігання;
  4. видає відповідну суму грошей, знижку на придбання різних товарів тощо за тару.

Мета облаштування цих апаратів – стимулювати львів’ян сортувати сміття та обмінювати пляшки на гроші. Петиція станом на зараз має понад 550 підписів, тобто її мали б розглянути на пленарному засіданні депутати ЛМР.

Фандомати отримали свою назву від німецького слова “pfand”, яке дослівно перекладається як “застава”. Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР