Вівторок, 27 Липня

Заборона абoртів в Польщі може збільшити попит на цю послугу у Львові – лікарі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Конституційний сyд Польщі заборонив жінкам переривати вагітність, навіть у випадку виявлення у плода важкого та незворотного дефекту або невилiковної хвoроби. Це викликало хвилю прoтестів у країні, передає Твоє Місто.

Таке рішення у сусідній країні може збільшити попит на цю послугу в Україні, де це законом не заборонено, говорять медики.

Директорка Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська припускає, що через заборону абoртів у Польщі збільшиться кількість польських жінок, які їхатимуть робити абoрт в Україну.

«Я за те, щоб кожна вагітність була збережена, щоби народжували дітей. Що стосується вад розвитку, виявлених під час вагітності, вони можуть бути несумісні з життям, то у нас і у багатьох європейських країнах на консиліумі вирішують, чи переривати таку вагітність. Мама також вирішує», – зазначила у коментарі Тvoemisto.tv Марія Малачинська.

Вона каже, що з-за кордону жінки приїжджатимуть в Україну, хоча, як регулюватимуться юридичні моменти надання допомоги, невідомо.

«Також ця заборона у Польщі ймовірно стимулюватиме жінок обійти її, тому є ризики материнських втрат. На це не можна не зважати», – наголосила лікарка.

Заслужений лікар України, директор клініки «Альтернатива» Ігор Палига розповів у коментарі Тvoemisto.tv, що польські жінки і до цієї заборони їхали в Україну, аби зробити абoрт.

В Україні абoрт дозволений за бажанням матері до 12 тижня вагітності і коштує недорого, до 100 доларів, говорить лікар.

«Вони їздили до нас і їздитимуть далі. Нині, зрештою, окрім інструментальної процедури, існує медикаментозний метод. На малих термінах достатньо випити 3-4 таблетки, але це часто, у понад 10 %, закінчується ускладненнями і потрібно робити оперативне втручання», – зазначив Ігор Палига.

Лікар говорить, що в Україні жінки часто вдаються до переривання вагітності без медичних показів.

«В Україні до 12 тижня переривання вагітності за бажанням жінки дозволено. З 12 по 22 тиждень лише за медпоказами. Це проводять в окремих медзакладах, ми такого не робимо. Частка абoртів за бажанням у нас значно вища, ніж за медпоказами. Нині 300-400 тисяч абoртів проводять в Україні за бажанням, а за медпоказами у рази менше», – додав він.

По такій «співпраці» з Україною офіційної статистики немає. На державному рівні польки не мають право робити абoрти в українських лікарнях. Але за неофіційними даними, які навело «Радіо Свобода», ще у 2009 році від 14 до 15 тисяч польок приїздили на аборт лише до самого Львова. Близько і дешево. Зрештою, дорога до міста Лева займає пару годин, не враховуючи кордон. Така ситуація спостерігалася ще за часів часткової заборони на aборти у сусідній Польщі.

Згідно зі статистикою Worldometers, жінки у всьому світі з початку 2020 року зробили майже 34 млн абoртів. За даними ВООЗ, щорічно у світі відбувається близько 40-50 млн абoртів: приблизно 125 тис. абoртів в день.

Нагадаємо, що через рішення Конституційного сyду Польщі про визнання неконституційним положення закону про можливість абoрту, якщо у плода діагностували важку ваду чи невиліковну хворобу, викликало хвилю протестів по всій Польщі. У країні і раніше тривали мітинги проти забoрони абoртів.

Share.