П’ятниця, 2 Грудня

За порушення закону про державну мову каратимуть незалежно від посад – мовний омбудсман

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови реагуватиме на всі скарги громадян щодо порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” чиновниками, зокрема й високопосадовцями.

Про це в етері “4 каналу” заявив мовний омбудсман Тарас Кремінь, передає Урядовий портал.

“Мені дуже приємно, що наші чиновники чи то під впливом мовного закону, чи то з появою уповноваженого, чи під тиском того, що діти вже починають сміятися з окремих високопосадовців, але починають розмовляти українською вже не тільки в стінах парламенту, а й, скажімо, в етерах, у своїх публічних виступах”, – сказав він.

Щодо порушень мовного закону представниками влади, порушення права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою, зафіксованих чи то у зверненнях, чи то у скаргах, то, за словами уповноваженого, реагуватимуть незалежно від посад. Кремінь нагадав, що штрафні санкції за порушення мовного законодавства почнуть застосовуватися із 16 липня 2022 року.

Мовний омбудсман зазначив, що з 2021 року Національна комісія зі стандартів державної мови розпочне серію державних іспитів для державних чиновників від найвищого рангу на рівень володіння українською мовою.

“Такі іспити будуть для всіх чиновників. Червень наступного року стане своєрідним рубіконом для тих високопосадовців, хто хоче по-справжньому продемонструвати законослухняність та повагу до української мови”, – підсумував Тарас Кремінь.