З нових просторів Львова зникли рослини, а ще бордюр став фіолетовим

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Курйозний випадок недавно трапився на вулиці Павла Римлянина, що біля площі Митної. Не так давно у 2018 році на ній провели реконструкцію, де, зокрема, було висаджено багато нової зелені. Але недавно із квітника поступово почали зникати конюшина та декоративне каміння, а бордюр став в одну мить став фіолетовим. Але це не все. На іншій вулиці, вул. Руданського, що рік тому стала пішохідною і де недавно завершили усі роботи із реконструкції, із клумб загадково зникли усі екзотичні та багаторічні рослини. Що сталось і яка буде відповідь – розповідаємо.

Вулиця Римлянина і фіолетовий бордюр

Львів’янин Маркіян Баран опублікував недавно фото того, як невідомі пофарбували у бузковий колір бордюр квітника, розташованого біля броварні «Старгород».

Олег Шмід, директор «Інституту просторового розвитку», котрий розробляв проєкт реконструкції вулиці, розповів історію поетапного занепаду одного окремого квітника, чи радше травника – адже замість чорнобривців чи мальв там висадили конюшину. Але недавно конюшина стала зникати.

“Офіційно: це зробив Старгород. Конюшину вирвали теж їхні працівники”, – вияснив і прокоментував Олег Шмід після розголосу в інтернеті.

До реконструкції пішохідна вулиця Римлянина була практично вся запаркована і ходити нею було доволі незручно, згадує Олександр Шутюк, відповідальний за проєкт.

Проєктувальники порахували, скільки місць вміщає ця вулиця, і скільки місць потребують самі мешканці, й відтак облаштували 14 паркувальних місць на початку і в кінці вулиці. Асфальт замінили на бруківку. Зону для транзитного проходу пішоходів виклали великою плиткою. Всю вулиця замостили на одному рівні. Бруківку в центрі та тротуари з боків відділяє двохсантиметровий бордюр. Висадили тюльпанові дерева, глід та дерен, встановили стійки для паркування велосипедів. Для відводу води зробили пологий рівчак з бруківки, вздовж якого стоять кілька дощоприймачів. Усі ринви підключили до дощової каналізації.

Реконструкцію за проєктом ЛКП «Інститут просторового розвитку» завершили наприкінці 2018 року. Торік на конкурсі Ukrainian Urban Awards проєкт посів друге місце у номінації «Урбаністичний простір і ландшафт».Пішохідна вулиця Руданського

Наприкінці травня цього року, на вулиці Руданського, що рік тому стала пішохідною і де облаштували новий сучасний громадський простір, із клумб зникли усі екзотичні та багаторічні рослини. Керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова пояснила, чому рослини вирішили пересадити.

Рік тому, після закінчення реконструкції, на клумбах нової пішохідної вулиці висадили рослини, передбачені проєктом: дерени (дерен білий і строкатий), кизильники, тамарікси, юкки та злакові міскантуси. Ці роботи виконувало ТзОВ «Будкомінвестиція». Після посадки рослини мали замульчувати (мульчування — поверхневе покриття ґрунту задля його захисту та мінерального живлення). Але в результаті цю процедуру не провели й на ділянках, окрім висаджених рослин, почали проростати бур’яни та дикі культури.

Олександра пояснює, що це перетворило клумби на шматочок дикої природи у місті, що відповідало ландшафтній концепції вулиці. Але восени клумба повністю втратила естетичний вигляд, а вже навесні потребувала комплексного догляду.

Підрядна організація, що виконувала роботи, не отримала необхідних вимог щодо догляду за рослинами — як і проєкту озеленення вулиці. Тож підрядник вирішив повністю оновити клумби: пересадити живі сонцелюбні рослини на інші вулиці, підібрати для клумб більш придатні за розміром тощо.Керівник відділу комунального господарства Галицької райадміністрації Віктор Дубиняк повідомив виданню Твоє місто, що вони разом з управлінням екології та підрядником — компанією «Гарденія ЛВ» — розробляють проєкт повторної висадки рослин в клумбах. За цим проєктом, непридатні для росту рослини пересадять, а на їх місці досадять нові. Окрім цього планують розробити експлуатації простору, де пропишуть процедури поливу, догляду і заміни рослин. Роботи проводитимуть за кошти, передбачені у договорі.

Об’єкт здали у квітні, але офіційно розпочати догляд за клумбами не могли, бо до моменту введення в експлуатацію за ними мала доглядати будівельна компанія, для якої не був прописаний догляд за рослинами. Тому компанія, яка весною пройшла тендер на озеленення, в результаті отримала недоглянуті клумби, тож вирішила розробити нову концепцію цього зеленого простору.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР