З 2021 року ДПА у формі ЗНО з математики стане обов’язковим, – МОН

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 2021 році здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО з математики. Про це інформує пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Саме ж ЗНО з математики обов’язковим не буде. Ті, хто у школі вивчав математику на рівні стандарту, отримає результат ДПА з математики від 1 до 12 балів. Ті, хто не планує вступати на профільний математичний фах, отримає тест із базовими завданнями, а ті, хто планує, – отримають тести поглибленого рівня та, крім ДПА, результат ЗНО за 100-200 бальною шкалою.

Абітурієнти, які вчилися у класі з поглибленим вивченням математики, не залежно від профілю професії, на яку планує вступати, складає ДПА з математики, за яку отримує бали за ЗНО. Тести для таких школярів також будуть поглибленими.

Як інформують у міністерстві, Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% 15-річних українських учнів не досягають базового рівня знання з математики. Для того, аби вирішити цю проблему, в Україні вирішили оголосити навчальний рік 2020/2021 Роком математичної освіти.

«План Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту», – наголошують у МОН.

Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики.

У квітні 2019 року тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич повідомила, що абітурієнти зможуть обрати один з двох рівнів тестів, у залежності від їхніх потреб. Чи насправді ЗНО з математики розділять на два рівні – поки що неясно.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:

  • збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
  • впровадити курси «Логіка», «Математична логіка» у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;

 

  • провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
  • оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;

 

  • створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
  • розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
  • організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики.

Протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні «математичні школи» для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.