П’ятниця, 19 Квітня

З 1 липня камери почнуть фіксувати не тільки перевищення швидкості, а й інші порушення ПДР

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів про те, як зміниться система автоматичної фіксації порушень ПДР в Україні, а також про інші нововведення в цій області.

Вже з 1 липня 2020 року камери почнуть фіксувати не тільки перевищення швидкості, але також проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту.

Також в цей день набуде чинності закон №2617-VIII, згідно з яким управління транспортним засобом в стані aлкогольного, нaркотичного або іншого сп’яніння стане кримінaльним пoрушенням.

Саму систему автоматичної фіксації запустили 1 червня. На той момент в Києві працювало 45 камер. За словами Геращенко, після запуску українці стали рідше перевищувати швидкість.

«В перший день роботи системи було: 68 000 порушень зафіксовано. А, наприклад, 18 червня – вже 13 500. Тобто динаміка йде чітко вниз, ми хочемо, щоб вона дійшла майже до нуля. Ми відіслали більше 300 000 листів порушників. Але ми не хочемо слати листи, ми хочемо, щоб люди не порушували», – заявив він.

Скільки камер ще планують встановити

Геращенко додав, що вже в цьому році Мінтранс закупить ще 220 камер, які встановлять на небезпечних місцях на автомагістралях. В цілому по Україні в найближчі два роки планують встановити 1200 камер в небезпечних місцях – 50 з них вже встановлені. При цьому, система автофіксації розрахована на 6000 камер.

«Методика така: камера ставиться в небезпечному місці, наприклад, на перехрестях. Місця розташування камери відомі всім, нам не треба це приховувати, навпаки: нехай водій знає, що там стоїть камера, і якщо він не пригальмує, він отримає штраф», – сказав заступник міністра.

Підвищення штрафів і інші ідеї для змін

Геращенко заявив, що в МВС підготували законопроект, яким пропонується істотно посилити матеріальну відповідальність за порушення ПДР. Так, за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год, штраф з 510 грн зросте до 3400 грн.

«Я взагалі прихильник того, щоб у нас було як Фінляндії чи Швейцарії, де сума штрафу обчислюється відсотком від доходу. У нас деякі глави держкомпаній, наприклад, отримують по 10 млн грн. Якщо штраф буде в 2% від доходу – це вже 200 000 грн за перевищення швидкості. І тоді це буде серйозно, і не буде хотітися порушувати. Це ідеальний варіант і ми до нього поступово прийдемо», – зазначив заступник міністра.

Крім того, на думку Геращенко, слід ускладнити сам процес отримання водійських прав для українців. Видавати їх слід тільки «тим, хто вартий».

«У Швеції, щоб отримати права, людина повинна провести з інструктором 100 годин. У нас тільки 20. Ми готуємося до того, щоб підняти хоча б до 80 годин. Це підвищить вартість навчання в чотири рази, але підвищить ступінь відповідальності і інструкторів, і тих, хто навчається», – заявив чиновник.