Середа, 29 Листопада

YouTube заблокують на росії. Не допоможе навіть VPN

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До середини 2022 року Google на росії мав свій офіс і свій російський підрозділ, але такий повністю розформували, а рахунки ТОВ «Гугл» були заарештовані через заборгованість значного розміру, яка утворилася через невиконання рішень російських судів. Після того, як почалася «спеціальна військова операція», компанія повністю припинила свою діяльність на росії.

Оскільки Google володіє YouTube, російська влада почала вимагати від неї видалити «недостовірну інформацію», а також зняти блокування з російських каналів державних ЗМІ та органів влади. Крім того, влада рф вимагала видалення з відеохостингу всіх матеріалів, які негативно висвітлюють ті чи інші події.

Але нічого з цього робити Google не стала повністю ігноруючи всі вимоги. Більше того, компанія продовжила блокувати на YouTube усі відеоролики, канали та інші матеріали російських ЗМІ та органів влади, які потрапили під санкції Заходу. У зв’язку з таким розвитком подій навесні 2022 року російська влада почала погрожувати заблокувати відеохостинг на російській території або обмежити швидкість доступу до такого, що по суті означає його блокування, оскільки дивитися відео виявиться неможливо.

Тим не менш, на вулиці вже лютий 2023 року, а YouTube залишається повністю доступним на росії. Однак незабаром все може змінитися, тому що російські аналоги найбільшого у світі відеохостингу, якими є RuTube, VK Video та Yandex Video, майже завершили підготовку своїх серверів до того, щоб прийняти величезну аудиторію.

Таким чином, з високою ймовірністю, вже найближчими місяцями американський відеохостинг YouTube буде заблокований н росії і стане недоступним для використання. При цьому Роскомнагляд, який виконає його блокування, безперечно застосує новітні технології та рішення, включаючи блокування за DPI. При її використанні всі пакети трафіку будуть аналізуватись на рівні інтернет-провайдера.

При блокуванні YouTube через DPI, користуватися даним сервісом виявиться неможливо жодним чином навіть через VPN, оскільки будь-які замасковані пакети будуть розпізнаватись системою і блокуватися.

Таким чином, коли цей сервіс заблокують на російській території, ніхто з росіян не зможе його використовувати. Його блокування – це лише питання часу, тому що всі вчинені ним порушення, як і раніше, мають місце, а якимось чином виконувати вимоги російської влади компанія не планує, на що вказують дії Google з березня 2022 року.

З блокуванням YouTube на росії, всім росіянам доведеться переходити на місцеві російські аналоги. Аудиторія таких вже суттєво зросла, а незабаром вона стане ще більшою.