Неділя, 24 Вересня

Єврокомісія рекомендує поступово відкривати кордони, рятуючи туристичний сезон

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

13 травня Єврокомісія підготувала рекомендації щодо поступового відкриття внутрішніх кордонів та відновлення подорожей, хоча перспективи відновлення туризму напередодні літа були неоднозначними, оскільки присутня збентеженість серед громадськості щодо безпеки здоров’я Reuters.

На першому етапі йдеться про відкриття внутрішніх кордонів Європейського Союзу. Повідомляється, що зовнішні кордони ЄС буде закрито принаймні до середини червня. Виключення може становити в’їзд сезонних працівників.

Поновлення туризму відбуватиметься за умови заходів безпеки, таких як обов’язкове носіння масок у літаках, аеропортах, поїздах і на вокзалах. Квитки мають продаватися онлайн, так само онлайн повинна відбуватися реєстрація пасажирів. Перевізники муситимуть організовувати посадку та отримання багажу в такий спосіб, аби уникати натовпів.

Зокрема, avianews.com повідомляє, що лоукостер Ryanair вирішив запровадити заборону на розрахунки готівкою в літаку, а ще пасажири муситимуть ходити до вбиральні з дозволу бортпровідників, аби не утворювати черги до туалету.

BBC уточнює, що серед рекомендацій – за можливості садити окремо пасажирів, які не подорожують разом. Вірогідно, лоукостерам доведеться відмовитися від практики, коли система бронювання обирала пасажирам місця в різних частинах салону.

Водночас Єврокомісія не вимагатиме від авіаперевізників лишати середні сидіння незайнятими. Раніше авіакомпанії нарікали, що така вимога зробить перельоти збитковими.

Єврокомісія рекомендує запровадити ваучери на скасовані рейси та тури. Такі ваучери мають бути дійсними щонайменше протягом року. Ваучери замість відшкодування коштів мають убезпечити авіакомпанії та турагенції від банкрутства.

Туристи зможуть зупинятися в готелях, харчуватися в ресторанах та відвідувати пляжі за умови дотримання правил безпеки.

«Допоки не буде винайдено вакцину, потреби та переваги подорожей і туризму слід зважувати з ризиками поширення вірусу та не допустити збільшення випадків, що може призвести до повторного запровадження карантину», – зазначає Єврокомісія.

Остаточні рішення кожна держава прийматиме самостійно. Деякі країни вирішили робити акцент на внутрішньому туризмі. Латвія, Литва та Естонія з 15 травня відкриють кордони одна для одної, створивши таку собі балтійську туристичну бульбашку.

Австрія та Німеччина планують повністю відкрити кордони з 15 червня. Відень, зокрема, працює над тим, аби поетапно дозволити в’їзд громадянам Швейцарії, Ліхтенштейну та низки країн Східної Європи. Греція чекатиме на туристів із початку липня.

Водночас одні з найпопулярніших туристичних напрямків – це Італія, Іспанія та Франція, країни, які дуже сильно постраждали від пандемії коронавірусу. В міністерстві закордонних справ Іспанії повідомили Reuters, що не пускатимуть іноземних туристів принаймні до липня.