Вівторок, 21 Вересня

“Якщо ми дамо забрати у нас українську, то зникнемо як нація”: кулінар і ведучий Клопотенко

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відомий український кулінарний експерт, шеф-кухар, бізнесмен та телеведучий Євген Клопотенко став висловив свою позицію щодо української мови і став на її захист. Він розповів, як з російської поступово переходить на українську й закликав шанувати державну.

Про це Клопотенко написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Останні три роки я публічно спілкуюся українською. До того рідна виходила з моїх вуст набагато рідше. З деякими друзями досі розмовляю російською.

І от, що я маю вам сказати. Можна розмовляти російською та бути українцем. Правило про перехід на мову співрозмовника – маячня. Можна балакати та думати тією мовою, якою зручно. Але. Державною мовою має бути лише українська. Без варіантів та компромісів. Одна єдина.

Особливо зараз, коли країна у стані війни, а мова – у стані жертви. Тільки-но українська в житті людей почне переважати (її буде чутно в магазинах, кафе, будь-яких державних структурах), то обурення зникне. Бо українська стане природною. Як само собою. Висловлювання про те, що мова роз’єднує людей – фігня. Мова об’єднує та дає відчуття дому.

Коли я перейшов на українську, то почав більше любити свою країну та глибше її відчувати. Нібито ми – це щось єдине та нероздільне. Це як пірнути в енергетичне джерело. Я відчув силу, захист та любов.

Наостанок. Розмовляйте тією мовою, якою подобається. Але пам’ятайте одне: якщо ми дамо забрати у нас українську, то зникнемо як нація. Це моя позиція стосовно мовного закону”, – зазначив кулінар.

Останні три роки я публічно спілкуюся українською. До того рідна виходила з моїх вуст набаго рідше. З деякими друзями…

Gepostet von Ievgen Klopotenko am Mittwoch, 8. Juli 2020

Нагадаємо, 28 березня 2019 року у Львові представили збірник рецептур страв для харчування дітей у школах, розроблений кухарем Євгеном Клопотенком та його командою.

Share.