П’ятниця, 7 Травня

Як виглядaтимe мaйбyтнiй бyдинoк для прoживaння людeй з iнвaлiднiстю y Львoвi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові на вул. Пасічній, 39 планують відкрити міський будинок підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю, які втратили батьків чи опікунів або прагнуть проживати окремо від них, пише Твоє Місто.

У такому будинку зможуть одночасно мешкати 20 осіб з особливими потребами та кілька працівників із обслуговуючого персоналу. Приміщення виділило місто, але зараз потрібні кошти для його ремонту та облаштування.

Так виглядає приміщення зараз

Так виглядає приміщення зараз

Проєкт із облаштування будинку підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю ініціював навчально-реабілітаційний центр «Джерело».

Зараз проєкт бере участь у голосуванні у Громадському бюджеті. За великий проєкт №149 можна проголосувати ще до 15 листопада. Уже зібрано більше 3500 голосів, проте цього наразі замало.

За словами директорки центру «Джерело» Зореслави Люльчак, такий будинок спільного проживання, який би фінансували за кошти громади, у нас створять вперше.

«В Україні, коли в людей з інвалідністю помирають батьки, ті залишають практично самотніми. Якщо немає близьких чи рідних, які готові опікуватися ними, люди з особливими потребами потрапляють у геріатричні пансіонати або у психоневрологічні диспансери. Будинок підтриманого проживання, який хочемо зреалізувати, стане цьому альтернативою», – каже Зореслава Люльчак.

За її словами, у триповерховому будинку зможуть проживати 20-теро дорослих людей з особливими потребами, які не мають де жити або готові проживати окремо від своїх батьків. У кімнатах мешкатимуть по одному або по двоє осіб.

Так виглядатиме приміщення після реалізації проєкту

Так виглядатиме приміщення після реалізації проєкту

Так виглядатиме приміщення після реалізації проєкту

Крім того, у будинку працюватимуть та мешкатимуть ще кілька осіб, які, зокрема, будуть надавати супровід.

У цьому будинку раніше було поліклінічне відділення, повністю відключені газо-, електро- та водопостачання. Для початку це все треба відновити. Також тут планують облаштувати пандус, поставити ліфт, зробити ремонт в приміщенні, а також облаштувати прибудинкову територію та створити поблизу інклюзивний громадський простір, щоб мешканці цього району могли спільно проводити час з вихованцями.

«За попередніми оцінками, на реалізацію будинку потрібно 20 млн грн. Точні цифри можна буде назвати після виготовлення проєктно-кошторисної документації, чим якраз і займаємося», – каже Зореслава Люльчак.

За оптимістичними прогнозами Зореслави Люльчак, проєкт вдасться реалізувати через 2 роки.

Share.