П’ятниця, 23 Квітня

Я запитав у президента, чи повинен звільнитись, він відповів “так” — ексголова НБУ Смолій

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ексголова НБУ Яків Смолій підтвердив, що зустрічався із президентом Володимиром Зеленським щоб узгодити процедуру відставку та розкрив деталі спілкування.

Про це він розповів у інтерв’ю lb.ua.

“Після засідання Національної ради реформ, 30 червня, в мене була зустріч з президентом. Під час цієї розмов я зрозумів, що маю запитати в президента, чи повинен звільнитись. Він відповів “так”.

Смолій спростував інформацію, про те що однієї з ключових причин звільнення була позиція щодо облікової ставки.

“На цих зустрічах 30-го і 1-го ми не обговорювали жодних причин, критеріїв. Це була абсолютно спокійна розмова. Зрозумійте правильно, не було зі сторони президента такого, щоб він сказав: пиши заяву, йди, ти мені набрид. Я з контексту зрозумів, що маю звільнитися”, – каже ексголова НБУ.

Смолій прийняв рішення про звільнення одразу після розмови із Зеленським, щоб Рада змогла обрати нового голову до канікул.

“…Ми абсолютно виважено обговорили з президентом, як і коли повинен відбуватися процес звільнення голови центрального банку, весь процес переходу, адже це важливо. Я запитав: “Коли ви хочете це зробити? На цій сесії ВР чи восени?”.

Президент сказав, що на цій. Залишалося три робочих дні, наступний тиждень був не сесійний. Важливо, щоб нового голову призначили до того, як Рада піде на канікули (17 липня – ред.), щоб не було великого розриву (між звільненням і призначенням нового очільника НБУ, – ред.) Тому я зобов’язаний сказати всій спільноті, що 30 червня по обіді в нас була розмова з президентом, а 1 липня я подав заяву”, – додав Смолій.

Share.