Середа, 30 Листопада

На фронті загинув випускник Сухопутної академії та боєць 24 бригади Іван Антонюк

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У бою з російськими окупантами на Луганщині загинув випускнник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного старший лейтенант Іван Антонюк, позивний «Антоніо». Про це повідомили на сторінці академії, пише Твоє Місто.

Колись захисник очолював «Молодий Народний Рух» на Волині, а з початком російської агресії 2014 року свідомо долучився до спротиву ворогу і добровольцем пішов на фронт. За вісім років він пройшов шлях від солдата до командира роти, то ж знав, як приборкувати рашистів та сепаратистів.

Вже через рік після закінчення Львівського видового вишу був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня

«Всі, хто знав Івана, – а це і командири, і побратими, і представники засобів масової інформації, – стверджують: загинув дійсно командир від Бога, фаховий офіцер, який досконало володів усіма зразками озброєння, які були у підрозділі; людина з беззаперечним авторитетом, щирий і надійний товариш, який завжди підставляв своє міцне плече і за потреби приходив на допомогу», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що бійці 24-ої ОМБр імені короля Данила пам’ятатимуть відважного офіцера, який свято вірив, що перемога над ворогом – не за горами. У колективі добре знають його слова, сказані під час останньої ротації на Світлодарській дузі про те, що «Ми – Королівські піхотинці, і ми чітко дотримуємось наказів командирів, інструкцій та домовленостей. Буде наказ взяти, наприклад, висоту – я чітко на усі 100% запевняю – ця висота буде взята. Я у своїх бійцях впевнений!».

У березні Іван планував відзначити з побратимами своє тридцятиліття, а згодом – одружитись з дівчиною – медичним працівником, яка рятує життя наших воїнів на полі бою.

Указом Президента України Іван Антонюк нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня (посмертно) – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі.

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення росії, за словами президента України Володимира Зеленського, загинули 3 000 українських військових, які пішли боронити рідну землю. Ще приблизно 10 тисяч військослужбовців отримали поранення.