Неділя, 13 Жовтня

Вивчив українську після початку повномасштабного вторгнення: історія француза Ніколя Амбера

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Ніколя Амбер все життя прожив у Франції. Коли почалося повномасштабне вторгнення росії, він вирішив вивчати українську мову на знак підтримки українців. За два роки він не лише вивчив українську, а й знайшов в Україні друзів та наречену. А українську мову він продовжує популяризувати у соцмережах.

Суспільне поспілкувалося з Ніколя Амбером.

Уже два роки француз з Провансу Ніколя Амбер вивчає українську мову. Каже, що почав більше цікавитися українською історією та культурою, коли писав дисертацію про релігію в Україні.

“Коли я занурився в культуру, мені так сподобалося слухати народні пісні, читати про історію, читати праці Грушевського, про історію Андрея Шептицького. І тому ось так я закохався в Україну. А потім в українку!” — розповів Ніколя Амбер.

Відтоді француз уже декілька разів бував в Україні. Своїм улюбленим містом називає Львів. Каже, що знайшов тут багато друзів. А так Ніколя пояснює, чому для нього важливо вивчати українську:

“Після Голодомору Сталін вбив дуже багатьох етнічних українців і тоді заселив саме туди росіян. І знаючи оце, як можна не вивчати і не говорити українською? Коли ти знаєш історію. І, звичайно, коли є повномасштабне вторгнення, то треба також боротися за культуру в плані мови. Тому що мова — це маркер ідентичності. Тому я вирішив, що буду показувати свою підтримку українцям саме через вивчення української мови”, — зазначив Ніколя.

За словами француза, своїм співвітчизникам він наголошує на відмінностях між мовою і культурою українців та росіян.

“У французів була така думка, що немає різниці між українцями і росіянами саме через те, що багато українців говорять російською. І саме тому я зараз кажу французам, що є українська мова, що вона існує, але вона була репресована багато сотень років. Розумієте?” — каже Ніколя Амбер.

Свої сторінки у соцмережах француз веде українською мовою. А ще пропонує українцям вивчати французьку. Заняття проводить онлайн. А коли буває в Україні, влаштовує зустрічі зі своїми підписниками.