Вівторок, 10 Вересня

Випадки захворювання COVID на Львівщині зростають щотижня, але перевищення епідпорогу не спостерігається

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Станом на 8 серпня на території Львівської області немає підтверджених випадків інфікування людей новими штамом коронавірусу FliRT. Про це Суспільному повідомила заступниця генерального директора Львівського центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Марія Озірковська.

За її словами, з минулого тижня (з 29 липня) на Львівщині спостерігається різке зростання захворюваності на COVID-19.

“Якщо попереднього тижня (22-28 липня) було 203 випадки, то за останній тиждень (29 липня — 4 серпня) ми маємо 496 позитивних результатів, підтверджених на COVID-19. Значна частка цих випадків припадає на дорослих — майже 90%. Але перевищення епідпорогу не спостерігається, він є нижчим у два рази від загальної інтенсивності”, — каже вона.

Марія Озірковська говорить, що найбільше хворіють дорослі віком від 30 до 60 років. Збільшення захворюваності спостерігають у Львівському та Яворівському району.

“Минулого тижня на Львівщині зареєстровано один летальний випадок від ковіду. У Червоноградському районі. Це була жінка віком за 60 років, з супутніми хворобами”, — зазначає заступниця генерального директора.

Фахівчиня каже, захист від хвороби — це щеплення. Вакциною Львівщина забезпечена у достатній кількості.

“Ми забезпечені вакциною, зокрема Pfizer. Але показники щодо охоплення населення бустерними дозами у нас невтішні. Якщо першу та другу дози вакцини отримали понад мільйон людей, то першою бустерною дозою охоплено понад 200 тисяч людей. І тільки десята частина з них отримали другий бустер, до 27 тисяч людей”, — говорить Марія Озірковська.

І додає, що FliRT є різновидом Омікрону. І люди, які вакциновані від COVID-19 вакциною Pfizer, мають захист і від цього штаму.

Марія Озірковська каже, що особливо рекомендують щепитися від COVID-19 людям, яким вже виповнилося 75 років і більше; людям від 60 років з супутніми хворобами, а також людям з помірними та важкими імунодефіцитами та вагітним.

“Вагітним рекомендована одноразова вакцинація при кожній вагітності”, — уточнює вона.

А пацієнтам, які мають ознаки гострих респіраторних інфекцій, фахівчиня радить звертатися до сімейних лікарів для проведення швидких тестів або ПЛР досліджень, які є для пацієнтів безкоштовними та проводяться в необмеженій кількості у вірусологічній лабораторії Центру контролю та профілактики хвороб.