Понеділок, 27 Вересня

Вулицю Мазепи очікує масштабна реконструкція

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Матеріал Zaxid.net

У Львові планують реконструювати 2-кілометрову вул. Мазепи, розташовану на півночі міста в Шевченківському районі. При цьому вулицю розширять з двох смуг до чотирьох і кардинально перепланують. За сприятливих умов, розпочати реконструкцію вул. Мазепи можуть уже в 2018 році.

У неділю, 11 червня, проектанти з ЛКП «Інститут просторового розвитку» представили мешканцям вул. Мазепи попередній ескізний проект майбутньої реконструкції.

За словами начальниці відділу урбаністики «Інституту просторового розвитку» Олександри Сладкової, наразі тривають геодезичні дослідження вулиці, а проектанти розробили лише попередні ескізи і винесли їх на обговорення з мешканцями, щоб врахувати їхні побажання і доопрацювати проект.

«Ми хотіли би спроектувати максимально сучасну вулицю. Намагатимемось зробити виділені смуги для громадського транспорту. На магістральних вулицях, які реконструювались раніше, не були передбачені паркомісця. Через це часто смуги перетворювались на парковки. Ми хочемо уникнути такої ситуації. Наша цінність у тому, щоб все слугувало так, як воно запроектовано. Проїжджа частина має бути проїжджою частиною, хідники – хідниками тощо», – наголосила Олександра Сладкова.

Зараз на вул. Мазепи дві смуги руху – по одній в кожен бік. Планується, що після реконструкції вулицю розширять до чотирьох смуг – по дві в кожен бік. При цьому крайні праві смуги будуть призначені для приватного транспорту, а посередині вулиці зроблять виділені смуги для громадського транспорту – тролейбуса №13 та автобусів.

Ширина смуги громадського транспорту становитиме 3,5 м, приватного – 3,25 м. По всій довжині вулиці влаштують велосмуги шириною 1,85 м, які будуть розташовані між автосмугами і тротуаром. На вулиці також передбачать паркомісця.

Зупинки громадського транспорту будуть острівними, тобто розташованими між смугами громадського і приватного транспорту. Подібні зупинки є на виділеній трамвайній колії на Сихові, проте для тролейбусів і автобусів таких зупинок у Львові поки немає.

«Усі зупинки будуть обладнані пандусами, щоб люди без проблем могли на них потрапити. Зупинки будуть розташовані або одна навпроти одної, або трохи зміщені. До зупинок заплановано облаштування пішохідних переходів, які також слугуватимуть переходом через вулицю», – розповів проектант ЛКП «Інститут просторового розвитку» Андрій Чайко.

За словами дизайнера «Інституту просторового розвитку» Олександра Шутюка, такі смуги для громадського транспорту зроблять для того, щоб автомобілі, які повертають з правих смуг у двори і бічні вулиці, не блокували рух автобусів і тролейбусів.

Ескіз 1. Проект кільця на перехресті вул. Мазепи і Замарстинівської

Ескіз 2. Перехрестя вул. Мазепи та Інструментальної

Ескіз 3. Перехрестя вул. Мазепи та Орлика

Ескіз 4. Ділянка вул. Мазепи між вул. Орлика і Миколайчука

Ескіз 5. Перехрестя вул. Мазепи та Миколайчука з лівоповоротними смугами

Ескіз 6. Перехрестя вул. Мазепи та Творчої

Ескіз 1

На перехресті вул. Мазепи і Замарстинівської облаштують кільцеву розв’язку (ескіз 1). «Це буде не зовсім стандартне кільце. На кільці передбачено дві смуги руху, проте там вже починатиметься смуга громадського транспорту», – зазначив Андрій Чайко.

На перехресті вул. Мазепи – Орлика (ескіз 3) облаштують регульований пішохідний перехід з острівцем безпеки, а на перехресті з вул. Мазепи – Миколайчука (ескіз 5) планують облаштувати додаткові лівоповоротні смуги для приватного транспорту.

Реконстрювати вул. Мазепи у 2017 році не будуть. Цьогоріч лише завершать розробку проекту, який ще може коригуватися з урахуванням побажань мешканців, а ремонтні роботи заплановані на наступні роки.

Мазепи у наші дні – фото facebook.com/comfycity.lviv

Крім того, на наступні роки запланована реконструкція сусідньої вул. Грінченка. Її проектанти планують зробити подібною на вул. Мазепи.

Додамо, що у Львові вже повністю перепланували вул. Садову, а зараз завершують проектування вул. Банедри за європейським зразком.

Share.