Вівторок, 27 Липня

Вперше в України. Міндовкілля погодило розширення території парку у Львові

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міндовкілля погодило зміну меж (розширення) території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення Снопківський з 35,6 гектарів до 47 га. Про це повідомила юристка Галина Янко.

«Вперше в історії нашої країни у місті Львові в зоні історичного ареалу нам вдалося таки збільшити об‘єкт природно-заповідного фонду парку пам‘ятки садово-паркового мистецтва парку Снопківський. Крок за кроком ми йдемо до кінцевого результату», – йдеться у повідомленні.

Наукове обгрунтування для розширення меж парку розробляв Інститут екології Карпат НАН України. Мета розширення парку – захистити територію від подальшої повзучої забудови, адже площа зелених насаджень у місті зменшується, каже провідний науковий співробітник Інституту Оксана Марискевич.

«Як у багатьох львівських парках у Снопківському була проблема – забудова, відтинають по клаптику. Кожна земельна ділянка має мати свій кадастровий номер, тоді, будь яка, забудова там – підсудна справа», – сказала у коментарі Tvoemisto.tv Оксана Марискевич.

Нагадаємо, що до кінця 2020 року планують присвоїти кадастрові номери п’ятьом львівським паркам. Загалом їх у Львові 33, у 21-ого з них є офіційні документи, в яких описані межі. У місті планують до кінця 2021 року оформити межі всіх парків. Такі документи могли б вберегти зелені зони від незаконних забудов.

Довідка. Снопківський парк — парк (лісопарк) знаходиться у Галицькому районі Львова, пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984 р.). Початкова назва парку — «Дружба». У 1990-ті рр. перейменований у «Снопківський» за назвою місцевості Снопків, у якій він розташований.

Снопківський парк був закладений у 1959—1963 роках між вулицями Липова Алея, Стуса, Кримською та Зеленою. Раніше тут був пустир, посеред якого рижіли піщані і глиняні кар’єри колишніх цегельних заводів. У парку були висаджені понад 200 порід дерев і чагарників, влаштовано сад безперервного цвітіння на 5 га і розарій з понад 40 сортами троянд. Тут ростуть каштани, клени, кипариси, берези, сосни, дуби, верби, тополі, горобина. Є також рідкісні, екзотичні рослини. Головні алеї Снопківського парку оточені живою огорожею з туї.

Мережа алей і доріжок прокладена з таким розрахунком, щоб краще розкрити красиві види парку з перспективою на цікаві місця Львова, а також забезпечити максимальну пропускну здатність під час масових заходів на другому за величиною стадіоні міста, до якого ведуть просторі (завширшки 10—12 м) алеї.

Share.