Вперше в історії Україна відкликає посла з Білорусі

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба відкликав з Білорусі посла для консультацій.

Про це повідомляє прес-служба МЗС, передає Громадське.

Кулеба викликав посла Ігоря Кизима до Києва «для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності, що склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу факторів».

«Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська», — сказав Кулеба.

«Як ви знаєте, минулої п’ятниці офіційний Мінськ передав затриманих «вагнерівців» до Росії, попри наявність усіх правових та моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами та завдав важкого удару нашим двостороннім відносинам», — пояснює глава МЗС.

Також він нагадав про неодноразові безпідставні обвинувачення Олександра Лукашенка в бік України у недружніх кроках.

Крім цього, Кулеба нагадав, що Лукашенко, якому суспільство «висловило вотум недовіри», вже звернувся за допомогою до Володимира Путіна по лінії ОДКБ. Український міністр наголошує, що це загрожує як безпеці наших громадян, так і регіональній безпеці.

У цьому ж повідомленні МЗС є пояснення, що дипломатичною мовою означає такий крок.

«Виклик посла на консультації до столиці — одна із форм дипломатичного реагування, яка застосовується для демонстрації невдоволення політикою чи недружніми діями іноземної держави, у якій цей посол акредитовані», — йдеться у повідомленні.

Share.