Внаслідок негоди на Франківщині зруйновано 110 км автодоріг і 90 мостів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Франківщина потерпає від масштабних повеней. Там уже зруйновано 110 км автодоріг та 90 мостів, підтоплені майже 200 населених пунктів.

З 21 населеним пунктом відсутнє сполучення через зсув ґрунту та вихід річки з берегів на дорожнє покриття: с. Барвінків, Бистрець, Біла Річка, Білоберізка ОТГ, Голови, Голошино, Грамотне, Гринява, Дземброня, Зелене, Шибене, Кохан, Перехресне, Пробійнівка, Стовпні, Топільче, Хороцеве, Яблуниця, Явірник, Бережниця, Замагора).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вилетів до Івано-Франківської області через паводки, щоб скоординувати роботи з подолання наслідків стихії на місці.

“Жахливі паводки на Прикарпатті, Буковині та Закарпатті. Вилітаю в Івано-Франківську область, щоб на місці скоординувати діяльність органів влади у подоланні наслідків негоди”, – написав Прем’єр.

Також на Прикарпаття вилетіли керівник МВС Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін і командувач Національної гвардії Микола Балан.

Міст через Дністер у м. Галич

Станом на 7 год. 00 хв. внаслідок інтенсивних дощів р. Дністер частково вийшла з берегів. У місті Галич перекрито рух на автомобільному мосту через Дністер (км 340) на трасі Н-09 Мукачево — Львів

Розчищено дорогу у Микуличині

Сьогодні опівночі за 7 годин безперервної роботи техніки (двох екскаваторів, двох грейдерів і трьох авто) на дорозі Н-09 у с. Микуличин ліквідовано сотні тонн каміння та гірської породи на вузькій гірській ділянці дороги. Потік води з бічного гірського потічка спрямовано у водопропускну трубу.

Наразі проїзд дорогою Н09 через Микуличин відновлено. Однак дощі не припиняються, тому закликаємо бути обережними та за можливості утриматися від поїздок, адже в горах можливі селеві потоки, зсуви грунту, вихід річок і потічків з берегів.

Зсув гірських порід на Р-24

На км 49 дороги Р-24 Татарів — Кам’янець-Подільський стався зсув гірських порід поблизу Буковецького перевалу. На ліквідації надзвичайної ситуації та забезпеченні проїзду працює техніка автодорожніх підприємств. У стані повної готовності — всі дорожні підприємства області. Рух дорогою перекрито.

Наслідки негоди на Івано-Франківщині

Усього внаслідок негоди у Івано-Франківській області 110 км автодоріг зруйновано, 427,5 кілометрів автодоріг пошкоджено, 90 мостів зруйновано, 130 мостів пошкоджено, 285 осіб відселено, 1850 метрів берегоукріплень зруйновано.

В межах с.Мельнич Жидачівського району вийшла з берегів річка Свіча, що спричинило вихід води, протяжністю 150 метрів, на автомобільну дорогу державного значення Т-14-19 Миколаїв – Жидачів – Калуш.

Водами р. Турка та стічними водами підмило міст на автодорозі Р-24 в с. Підгайчики – перекрито рух великогабаритного транспорту.

В с. П`ядики по вул. Петлюри р. Рутка пошкоджено автомобільний міст. В с. Велика Кам`янка пошкоджено автомобільний міст на автодорозі Лука-Коломия.

Водами р. Прут в с. Тростянка  пошкоджено місцеві комунальні дороги.

В Калуському районі 25 пошкоджених мостів, 2 мости зруйновано (в с.Томашівці)

В Тисменицькому районі 4 автомобільні мости пошкоджено (3 мости в с.Посіч та 1 міст в с.Угринів).

На Долинщині пошкоджено 33 мости: в с. Новичка – 2, с. Раків – 2, с. Оболоня – 10, с. Тростянець – 4, с. Рахиня – 1, с. Белеїв – 2, с. Тяпче – 1, с. Церківна – 1, с. Розточки -2, с. Витвиця – 3, с. Кальна – 2, с. Велика Туря – 1, с. Старий Мізунь – 2.

На Рожнятівщині пошкоджено 12 пішохідних мостів:  Брошнів-Осадська ОТГ, смт.Перегінськ, смт.Рожнятів, с.Берлоги, с.Ілемня, с.Ясень, с. Вербівка, с. Петранка)