П’ятниця, 22 Вересня

Владика Борис Ґудзяк очолить Філадельфійську митрополію УГКЦ у США

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У понеділок, 18 лютого 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск пітвердив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і призначив владику Бориса Ґудзяка Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійським УГКЦ у США, перенісши його з Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Про це Борис Ґудзяк повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“В Америці я народився, там пірнув у хрещальні води, там вчився пізнавати Бога і любити ближніх, там поховані мої батьки, там живе мій брат з родиною, моя хресна мама. Це країна майже сто п’ятдесятилітньої української присутності, де Греко-Католицька Церква вповні інтегрована в життя суспільства та Католицької Церкви, де є прекрасні стосунки з православними. Сьогодні вони зустрічаються з великими викликами. Готовий їх розділити з своїми братами у єпископстві, священиками, монахами і монахинями, мирянами та всіма людьми доброї волі. Моя любов до Паризької єпархії не згасне. Як не згасла любов до академічної спільноти УКУ”, – написав він.

Нагадаємо, раніше Борис Ґудзяк з 19 січня 2013 року очолював Паризьку єпархію Святого Володимира Великого, яка об’єднує греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Тепер її очолить владика Гліба Лончина, який очолює Єпархію Пресвятої родини з осідком у Лондоні.

Також Борис Ґудзяк є першим ректором та чинним президентом УКУ у Львові. Він також є почесним громадянином міста.

58-річний Борис Ґудзяк стане сьомим архиєпископом та митрополитом Філадельфійської митрополії. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії.  Її здійснить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті