Понеділок, 9 Грудня

Вірменія звинувачує Азербайджан у наступі на Нагірний Карабах та просить допомоги у путіна

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Азербайджанські підрозділи минулої ночі нібито відкрили вогонь у напрямку постів армії оборони. Азербайджан продовжує наступ на Нагірний Карабах у районі села Парух Аскеранського району.

Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Вірменії, додавши, що ситуація у Нагірному Карабаху залишається напруженою.

“Очікуємо, що миротворчі сили російської федерації вживуть заходів щодо забезпечення негайного виведення підрозділів азербайджанських збройних сил, що вторглися, з зони відповідальності російського миротворчого контингенту, що має означати повернення азербайджанських підрозділів на вихідні позиції станом на 23 березня”, — наголосили і відомстві.

При цьому у Міністерстві оборони Азербайджану цю інформацію заперечили.

«Вірменські джерела штучно перебільшують ситуацію. Мета полягає в тому, щоб створити атмосферу, здатну викликати навмисну істерію, заплутати громадськість і ввести в оману. Немає причин для занепокоєння», – йдеться у повідомленні.

Як стверджується, на ці дії Азербайджан зважився, оскільки російських військових- “миротворців” відправили воювати в Україну. 

“Інформаційний центр Нагірного Карабаху” повідомив, що лінію зіткнення Збройні сили Азербайджану перетнули 24 березня в напрямку села Парух Аскеранського району.

“Представники російських миротворчих сил, дислокованих в Карабасі, намагаються шляхом переговорів зупинити подальше просування і повернути Азербайджанських військовослужбовців на вихідні позиції”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що в “гарячій точці” часів Радянського Союзу, Нагірному Карабасі, 27 вересня 2020 року вкотре поновилися бойові дії між Азербайджаном і Вірменією.

Після інтенсивних зіткнень 9 листопада було укладено угоду між Азербайджаном, Вірменією і Росією про припинення війни від 10 листопада. Після цього у Нагірному Карабасі було розгорнуто російський миротворчий контингент. В Азербайджані день перемоги у війні з Вірменією за Нагірний Карабах стало офіційним святом.