Неділя, 13 Жовтня

Військовий комітет НАТО вперше в історії України зібрався у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вчора, 18 квітня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулось виїзне засідання Військового комітету НАТО на рівні військових представників. А вже сьогодні делегація відвідає Яворівський полігон на Львівщині.

Делегацію привітали голова Львівської ОДА Олег Синютка та мер Львова Андрій Садовий.

© facebook.com/asvpress

“Знаково, що засідання Військового комітету НАТО відбувається у країні, яка зробила свій вибір у бік західних цивілізаційних цінностей. Ці цінності ми сьогодні захищаємо зі зброєю в руках. Боротьба на Сході йде не тільки за територію, а за вибір усього світу, не лише України. Я пишаюсь, що останні дані опитування говорять про те, що 80% мешканців Львівщини підтримують вступ України в структури НАТО. Для нас НАТО – це не тільки військові реформи, але й стандарти життя людей. Сьогодні ми повинні зробити все, щоб дати Україні дорогу для вступу в Північноатлантичний альянс, якщо ми не зробимо цього, ціна, яку ми заплатимо завтра буде набагато вища. Я переконаний, що тут люди, які продемонструють світу, що Україна і Північноатлантичний альянс рухаються назустріч і Україна отримає своє місце серед країн Північноатлантичної безпекової структури”, – зазначив Олег Синютка.

© Petr Pavel / Twitter

Голова Військового Комітету НАТО генерал Петр Павел запевнив у підтримці України.

© facebook.com/asvpress

“Ми будемо продовжувати нашу роботу, ми сподіваємось, що буде підтримка України зі сторони НАТО”, – наголосив Петр Павел.

Генерал НАТО запевнив Україну у підтримці щодо зброї:

​”Військовий комітет НАТО продовжуватиме підтримувати Україну і також надаватиме необхідні для цього інструменти і організовуватиме заходи. Військовий комітет потрібно розглядати, як повну підтримку України і ми також будемо продовжувати роботу у питаннях надання зброї Україні”, – наголосив під час заходу Петр Павел.

© facebook.com/asvpress

© facebook.com/asvpress

Глава військового комітету НАТО висловив думку Альянсу щодо ймовірної повномасштабної агресії Росії проти України. За його словами, малоймовірно, що конфлікт на Донбасі переросте в повномасштабну агресію з боку Росії проти України.

Росії не вигідний повномасштабний військовий конфлікт. Навпаки, їй вигідніші заморожені конфлікти, як у Грузії, Придністров’ї, щоб завдяки цьому мати вплив на НАТО.

Павел наголосив, що НАТО докладає всіх зусиль, щоб змусити Росію повернутися до поваги міжнародного права і норм.

Він стверджує, що не вірить у військове вирішення цієї проблеми. На його думку, допоможуть тільки зважені політичні кроки, дипломатія та домовленості. Реальне використання військових інструментів, щоб вирішити ситуацію, завдасть ще більше страждань людям, які живуть на Донбасі і в сусідніх регіонах.

Павел заявив, що НАТО підтримує поліпшення здатності українських Збройних сил, щоб Росія побачила українську армію сильною, яка може захистити свою країну.

Єдине рішення конфлікту на Донбасі, на думку Павела, це переговори і виконання мінських домовленостей.

© facebook.com/asvpress

До слова, українська влада наголосила, що останні опитування серед співвітчизників свідчать про зростання симпатій до планів вступу країни до альянсу. Зокрема, за словами очільника ОДА, серед мешканців Львівської області така підтримка сягнула 80%.

Зазначимо, виїзне засідання проводять з метою продовження військово-політичного діалогу між Україною та НАТО, обговорення пріоритетних напрямів розвитку військового співробітництва та ознайомлення делегації НАТО зі змінами безпекової ситуації в Україні та навколо її кордонів.

Довідка: Військовий комітет НАТО (Military Committee, MC) — військовий орган НАТО найвищої інстанції. Також він основним органом військової консультативно-дорадчої допомоги для цивільних керівних органів НАТО — Північноатлантичної ради та Групи ядерного планування. Загальне політичне керівництво Військовим комітетом здійснює Північноатлантична рада і, за потреби, Комітет оборонного планування та Група ядерного планування НАТО.

Військовий комітет (ВК) разом з Північноатлантичною радою є найстарішими постійнодіючими органами Альянсу — обидва були сформовані менше ніж через рік після підписання Північноатлантичного договору.