Середа, 29 Листопада

Від оголошення тривоги до прильоту ракети до Львова минає орієнтовно 10 хвилин, – експерт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від оголошення тривоги до гіпотетичного прильоту ракети до Львова минає орієнтовно 10 хвилин. Про це у матеріалі Tvoemisto.tv повідомив генерал-лейтенант у відставці, ексзаступник начальника штабу ЗСУ Ігор Романенко.

Він зазначає, що коли ракети летять з Білорусі, то є дуже мало часу, щоб сховатися у Львові, а особливо, якщо ракета балістична.

«Думаю, це 10-15 хвилин у середньому. Хлопці сидять за моніторами, скажімо, в Запоріжжі, дивляться на радари, бачать повітряні об’єкти і приблизно вираховують ціль. Якщо гіпотетична ціль ураження – Львів, то розраховують, через скільки часу ця крилата ракета буде у нашому місті, вмикають від області до області сирени і передають інформацію, щоби люди ховалися. Якщо ракети летять із Білорусі, то дуже мало часу, щоби сховатися у Львові. А якщо це балістична ракета, то декілька хвилин – і вона тут. Збити її майже неможливо», – застерігає ексзаступник начальника штабу ЗСУ.

Ядерна зброя – не перевага росії. Якщо можна збити звичайну ракету, то те саме можна зробити і з ракетами з ядерними боєголовками, вважає військовий експерт Тарас Чмола.

«Тактичні можна збити. Це ті самі крилаті ракети, тільки крилату ракету ви можете збити незалежно від того, яка в ній бойова частина – фугасна чи ще якась. Стратегічні ядерні ракети збити нині для нас нереально, але їх застосування малоймовірне», – каже він.

Незважаючи на те, що російські ракети завдають значних руйнувань, обидва експерти вважають, що вірогідність виживання, якщо людина перебуває в укритті, набагато вища, ніж на відкритому просторі.