П’ятниця, 2 Грудня

Важкий перебіг COVID-19 на Львівщині «молодшає», а також фіксують повторні зараження

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині кількість мешканців, у яких виявлено інфікування коронавірусом SARS-COV-2 наближається до 1% від усього населення області, а Львів уже давно перетнув цю межу. Медики кажуть, що важкий перебіг COVID-19 «молодшає», окрім того одужання від коронавірусної хвороби не виключає повторне інфікування. Про це 6 жовтня йшлося на брифінгу у Львівській обласній державній адміністрації.

«На жаль, протягом останніх двох тижнів ми відзначаємо негативну динаміку і по кількості звернень, по кількості госпіталізованих, так і по стану пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою.

Збільшилась кількість виїздів бригад швидкої допомоги до пацієнтів із підозрами на ковід», – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я ОДА. Чиновник також звернув увагу на те, що в осінньо-зимовий період до коронавірусу приєднаються сезонні захворювання. Медики вважають, що при нашаровуванні цих захворювань, значно ускладниться процес лікування та одужання, а згодом реабілітації. Тому дотримання карантинних норм є обов’язковим для кожного, також радять вакцинуватись від грипу.

Крім того, лікарі відзначають, що складний перебіг захворювання спостерігається у дедалі молодших пацієнтів.

«На жаль, у нашій лікарні збільшується кількість хворих, перебіг захворювання стає важчим та тривалішим. Групи ризику не змінились – це старші люди, та пацієнти із супутніми хворобами.

Але на сьогодні ми маємо тяжкі клінічні випадки у пацієнтів молодого віку – від 35 років. Причиною тяжкого перебігу в таких випадках є не вік, а саме наявність тих чи інших хронічних захворювань», – наголосила Людмила Гринів, лікар-інфекціоніст 5-го відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні.

Під час брифінгу також зазначалося, що на Львівщині фіксуються повторні випадки інфікування коронавірусом, щоправда поки їх небагато, вони поодинокі.

«В області зареєстровано декілька повторних випадків захворювання на COVID-19. На щастя, їх не багато, вони поодинокі. Ми повинні розуміти, що навіть перехворівши коронавірусною інфекцією, не можна убезпечитися від повторного захворювання. Не можу сказати, що вдруге хвороба протікає легше», – розповів Олег Чемерис.