Четвер, 30 Березня

В Україні запустили “ґрінкарту” для іноземних айтішників

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

IT-фахівці з-за кордону отримали можливість отримати посвідку на постійне проживання в Україні. Кабінет міністрів України підтримав встановлення квот на імміграцію п’яти тисяч айтішників.

Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у Facebook

“Сьогодні Кабінет міністрів підтримав встановлення квоти на імміграцію п’яти тисяч висококваліфікованих спеціалістів для працевлаштування у наших ІТ-компаніях з-за кордону”, – повідомив він.

Чому квоти зручні?

Квоти на імміграцію — інструмент простіший, а ніж робоча віза. Візу треба поновлювати щороку і людина залишається прив’язаною до конкретного місця. Квоти ж дають спеціалісту можливість проходити перевірку раз на 10 років і свободу обирати, де працювати й навіть створювати тут власний продукт.

Навіщо це потрібно українському ІТ-ринку?

Попит на ІТ-фахівців значно перевищує потенціал внутрішнього ринку. Щороку українські університети випускають 15–17 тисяч ІТ-фахівців різних напрямків. У той же час в країні відкривається близько 40 тисяч вакансій для айтіішників. Окрім того, певна частина українських спеціалістів їде працювати за кордон, деякі працюють на фрілансі. Імміграційні квоти дозволять частково закрити потребу ринку у висококваліфікованих фахівцях.

Чи не завадить це українським ІТ-спеціалістам?

Імміграційні квоти не вплинуть на попит на українських працівників. Головне, що ми отримаємо –приплив senior фахівців, які зможуть допомогти нам швидше та якісніше розвивати індустрію в Україні, і, як наслідок, мотивувати більше українців залишатися працювати тут.

Що це дає іноземцям?

  • дозволить отримати посвідку на постійне проживання, що спростить їм життя в Україні в довготривалому майбутньому;
  • їм не потрібно буде отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців;
  • їхнє працевлаштування здійснюється на тих самих умовах, що й для громадян України; вони не прив’язані до конкретних термінів перебування в Україні;
  • вони не прив’язані до конкретного місця роботи та посади;
  • вони мають можливість іммігрувати в Україну разом зі своєю родиною;
  • вони зможуть відкривати ФОП.

Як зазначається, українським IT-компаніям не вистачає фахівців, тому в уряді вирішили залучити іноземців.