В Україні вперше видадуть повну збірку творів Лесі Українки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Східноєвропейському національному університеті готують до друку збірку творів Лесі Українки. Це перше повне академічне видання творів письменниці в Україні, повідомили в міністерстві освіти й науки.

Загалом планують видати 14 томів. Їхні макети підготують до кінця 2020 року, а надрукують на початку 2021-го. Публікацію присвятять 150-річчю з дня народження Лесі Українки, яке святкуватимуть наступного року.

“За 150 років від народження в нас так і немає повного зібрання творів Лесі Українки. Усі дотеперішні видання були неповними, мали й інші хиби. Наприклад, через ідеологічні причини не повністю відображали погляди письменниці на релігію, національне та мовне питання. Зараз у незалежній країні ми можемо спробувати упевнено й вільно прочитати та прокоментувати творчість письменниці”, – розповів один із керівників проєкту, доктор філологічних наук Сергій Романов.

Варто зазначити, що над збіркою працювали 30 дослідників з усієї України. До команди долучилися викладачі та науковці Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога та Києва.

Нагадаємо, парламент ухвалив постанову про відзначення на державному рівні 150-річчя від дня народження видатної письменниці та громадського діяча Лесі Українки 25 лютого 2021 року.

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка, народилася 13 (25) лютого 1871року у Звягелі, нині Новоград-Волинський, померла 19 липня (1 серпня) 1913, Сурамі, Грузія) – українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України