В Україні розпочали виробництво eco-friendly паперу з опалого листя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя. Технологію запропонував молодий науковець Валентин Фречка.

Про це винахідник повідомив у своєму Facebook.

“Найважча дорога завжди веде до вершини” – перше, що спадає на думку, розвиваючи проєкт RE-leaf PAPER в Україні, адже ми зіштовхнулися із низкою проблем, зокрема із відсутністю виробничих потужностей, які б дали змогу переробити опале листя на волокно у промислових масштабах. Але ми це зробили, і нашою вершиною на складному шляху стало виробництво першого промислового тоннажу паперу на основі опалого листя, який нарешті володіє необхідними механічними характеристиками і відповідає поставленим вимогам”, – розповів він.

Валентин оприлюднив відео, яке, за його словами, найяскравіше відображає виробничий процес, через який пройшло волокно з опалого листя, щоб стати папером.

Як це було. Відео, яке найяскравіше відображає виробничий процес, через який прошло наше волокно із опалого листя, щоб…

Gepostet von Valentyn Frechka am Dienstag, 20. Oktober 2020

“Як результат ми отримали 1,5 тонни паперу зі щільністю 90 та 100 грамів на квадратний метр, товщиною 0,2 міліметра, та значенням опору продавлювання 285 кілопаскалів. Враховуючи складність процесу, ми досягли ідеальних параметрів, які відображають увесь спектр можливостей листяного волокна. Наразі готуємося до конвертингу виготовленої партії паперу в паперові пакети, проби паперового посуду та картону, сподіваємося на позитивні результати”, – додав хлопець.

Нагадаємо, проект переробки листя різних видів дерев на папір хлопець придумав, будучи ще школярем. З ним він здобув “золото” на Міжнародній олімпіаді з екології, яка відбувалася 2018 року в Кенії. Із цим же проектом хлопець отримав золоту медаль на олімпіаді геніїв у США.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР