Середа, 24 Квітня

В Україні — нова процедура реєстрації транспортних засобів: що змінюється

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Починаючи із середи, 14 грудня, в Україні набувають чинності постанови Кабінету міністрів №1019 і №1299, які змінюють процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Микола Рудик, керівник Головного сервісного центру МВС України.

Що передбачає нова процедура

Посадовець пояснив, процедура реєстрації та перереєстрації транспортних засобів буде починатися з дослідження у фахівців експертної служби МЗС.

“Після дослідження висновок експерта буде чинним 10 днів і будь-який власник зможе обрати собі будь-яку процедуру: чи одночасно після отримання дослідження у територіальному сервісному центрі в експертів отримати послугу, чи обрати інший зручний територіальний сервісний центр або ЦНАП, або іншу дату, яка буде влаштовувати наших відвідувачів”, — розповів Микола Рудик.

За його словами, станом на сьогодні люди звертаються до територіальних сервісних центрів, де адміністратори здійснюють певну перевірку, після чого власник повертається до фахівців експертної служби МВС і знову повертається до центру. Через певні незручності чинної процедури, Головний сервісний центр планує запустити таку процедуру онлайн-перереєстрації транспортних засобів, яка надасть нам центрам можливість здійснювати певні послуги після того, як буде отримано дослідження у фахівців експертної служби МВС.

“Ми разом з нашими колегами, Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром, розробили і змінили можливість запису до електронної черги. Будь-хто може обрати зручний для нього спосіб: або отримати виключно дослідження даного транспортного засобу без перереєстрації, або в комплексі отримати і дослідження, і перереєстрацію транспортного засобу”, — пояснив Рудик.

Посадовець навів приклади та алгоритми, де взагалі немає потреби проведення дослідження транспортних засобів.

“По-перше, це у разі зміни анкетних даних власника: юридичної особи та фізичної особи; у разі встановлення на транспортний засіб газобалонного обладнання; у разі перереєстрації транспортного засобу у разі отримання індивідуального номерного знаку; поновлення номерного знаку у разі його втрати; перереєстрація транспортного засобу, якщо новий власник вступив у спадщину; це виїзд за кордон для участі у міжнародному русі та повернення з-за кордону; отримання тимчасового реєстраційного талона на право керування транспортним засобам та його анулювання”, — зауважив він.

Водночас існують випадки, в яких дослідження є обов’язковим.

“Це обов’язкове дослідження у разі продажу транспортного засобу під час перереєстрації. Наступне, це коли реєструється вперше на території України транспортний засіб, що був у використанні за кордоном. І обов’язково, це відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на ті автомобілі, які зареєстровані до 1 вересня 2019 року”, — підкреслив Микола Рудик.

При цьому є певні винятки, коли дослідження транспортного засобу фахівцями експертної служби МВС не проводиться взагалі, зокрема у разі реєстрації нового автомобіля. Також під час реєстрації нового автомобіля власник транспортного засобу може обрати два шляхи щодо реєстрації цього транспортного засобу.

“Майже протягом двох років головний сервісний центр разом з автосалонами, які продають нові авто, здійснює процедуру реєстрації транспортних засобів саме в цих автосалонах, тому власнику не потрібно звертатися до нас. Ті документи, на підставі яких власник купує нове авто, можна зареєструвати прямо у цьому салоні”, — зазначив він.

Якщо ж власник обрав інший шлях і хоче звернутися до територіальних сервісних центрів, то досліджувати новий автомобіль немає сенсу, зауважив посадовець.

“Наступний виняток, коли не треба робити дослідження, — це у разі, коли дівчина вийшла заміж, взяла прізвище чоловіка, змінила анкетні дані й хоче перереєструвати автомобіль, змінивши прізвище, ім’я чи інші дані. Так само це стосується і юридичних осіб у разі їхньої перереєстрації”, — додав Микола Рудик.

Ще одним винятком є зняття з обліку транспортного засобу у зв’язку з вибракуванням його як такого. Серед інших винятків посадовець назвав наступні випадки:

  • отримання документів для виїзду за кордон та повернення з-за кордону після міжнародного відрядження;
  • перереєстрація транспортного засобу у разі отримання індивідуального номерного знаку;
  • отримання тимчасового реєстраційного талона на транспортний засіб і так само його скасування;
  • перереєстрація транспортного засобу під час його успадкування на нового власника тих транспортних засобів, які зареєстровані після 1 вересня 2019 року.

“Хочу поінформувати наших автовласників, що починаючи із завтрашнього дня, ми розглядаємо можливість щодо подальшого запровадження онлайн перереєстрації транспортних засобів”, — зауважив посадовець.

“Перший крок — це виокремлення експертів від процедури і для того, щоб отримати можливість провести електронну перереєстрацію у смартфоні, у вашому електронному кабінеті, у вашому гаджеті, у вашому комп’ютері. Треба звернутися до фахівців експертної служби МВС, здійснити дослідження, а далі вже за допомогою певного функціонала реєструвати автомобіль і обрати той чи інший шлях, який буде вам зручний: або у сервісному центрі МВС, або онлайн”, — підсумував Микола Рудик.