В Україні анонсували підвищення зарплати лікарям на 75% з вересня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував підвищення заробітних плат лікарям та медичним працівникам. Про це він проінформував під час засідання уряду, передає Громадське.

Шмигаль заявив, що уряд ухвалив низку рішень для «покращень у медичній сфері». Зокрема цього року уряд планує збільшити виплати по зарплатах медикам на майже 8 мільярдів гривень.

«Всім лікарям незалежно від посади пропонуємо підвищити оклад на 75%, середньому медичному персоналу — у розмірі 50% мінімальної зарплати (у грошовому еквіваленті це приблизно 2 360 гривень). Молодшим медичним сестрам — у розмірі 25% (орієнтовно 1 180 гривень)», — уточнив прем’єр.

Він запевняє, що це підвищення — «тільки початок». Здійснити його уряд планує з 1 вересня 2020 року.

«Крім підвищення зарплат ми хочемо змінити тарифи, за якими відбувається лікування. Мається на увазі, що держава буде витрачати більше коштів на пацієнтів, і лікарям не треба буде економити на лікуванні українців», — додав очільник уряду.

Крім цього, Шмигаль пообіцяв, що Кабмін виділить майже 1,3 мільярда гривень на екстрену допомогу та 2,3 мільярда лікарням, що «критично недофінансовані».

Окрім підвищення зарплат медиків Уряд планує змінити й тарифи, за якими відбувається лікування.

«Мається на увазі, що держава буде витрачати більше коштів на пацієнтів і лікарям не треба буде економити на лікуванні українців», – сказав прем’єр-міністр.

Відповідний проєкт постанови щодо збільшення зарплат лікарям підтримали одностайно.