Понеділок, 22 Липня

В Польщі закрили єдину російськомовну телепередачу зразу після першого випуску

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Російська телепередача «Русскій голос», що вийшла в кінці травня 2020 року на польському каналі TVP 3 Białystok, закрилась після першого випуску. Транслювали її на телебаченні міста Білосток.

Про це повідомив співавтор передачі, секретар Російського культурно-просвітницького товариства в Білостоці Андрєй Романчук, передає Eaddaily.

“31 травня мав місце перший і поки останній випуск відродженої телепередачі “Русскій голос”. Це єдина в Польщі телевізійна програма російською мовою, призначена для російської національної меншини в Польщі”, – повідомив Романчук.

За його словами, програма вийшла після майже 9-річної перерви, проте відразу після її ефіру, з 2 червня, канал TVP 3 Białystok зняв її з ефіру.

Причиною закриття стала фaльсифікація історії – пpопаганди російської версії Другої світової вiйни.

В першому випуску «народні кореспонденти» розповіли про покладання на православному кладовищі в П’ятінці квітів на могили червоноармійців в день 75-річчя «Дня перемоги». Також в програмі звучало російське «Велика вітчизняна війна» і мелькала георгіївська стрічка.

“Ми сподівалися, що передача повернеться, незважаючи ні на що, проте відразу після її ефіру, 2 червня, з’явилися дуже активні групи впливу, що вимагали зняти нашу передачу. І домоглися. TVP 3 Białystok зняло її за … невідповідність нашої телепередачі з прийнятою в Польщі “історичною правдою” про Другу світову війну і День Перемоги”, – повідомив Романчук.

Передача «Русскій голос» вийшла за рахунок Польського громадського телебачення, згідно із законодавством Польщі – Статуту про національні, етнічні та мовні меншини від 6 січня 2005 року.

В червні у Берліні вийшов перший номер газети «За справу, зємлякі!», а в Білостоці (столиця Підляського воєводства Польщі) – перша телепередача «Русскій голос».