В операційне хірургічне відділення № 2 придбали сучасне обладнання і капітально відремонтували весь операційний блок (фото)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тепер операційна хірургічного відділення № 2 міської дитячої клінічної лікарні Львова, в якій щорічно оперують близько тисячі діток із вродженими вадами зі всієї України, стала максимально адаптованою і комфортною для маленьких пацієнтів та їх лікарів.

В цьому році завдяки проекту Громадського бюджету та коштів міського бюджету Львова, а також допомозі благодійників, для операційної придбали сучасне обладнання і капітально відремонтували весь операційний блок. Загальна вартість реалізації цього проекту в операційній склала майже 9,5 млн. грн. Як зазначив під час огляду операційної міський голова Львова Андрій Садовий, до кінця року в лікарні буде облаштовано ще одну нову операційну.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Приємно, що сьогодні ми можемо показати операційну, яку можна побачити в Ізраїлі, Німеччині, Австрії. На жаль, жодна державна клініка в Україні такого обладнання поки не має. Таке обладнання можуть собі дозволити лише багаті приватні медичні установи. Тому для нас було принципово важливо закупити таке обладнання, бо коли роблять операцію для маленької дитини, має бути найкраще обладнання, яке є в світі. Ми інвестували сюди 9,5 млн грн. Якщо провівши тендери, ми могли закупити обладнання, то зробити відповідний ремонт, враховуючи наші ДБН, ми не змогли. Компанія «Ріел» допомогла зробити за свої кошти ремонт, щоб усе відповідало високим стандартам. Більше 1 тис дітей можуть отримати тут якісну медичну допомогу. я гордий. Більшість дітей, які будуть сюди приїжджати — це діти з усієї України, але ми їх всіх любимо і будемо допомагати.

Ми сюди інвестували кошти в бюджету розвитку, і громадського бюджету. 9,5 млн грн — це загальна вартість невеликого простору, це дуже великі кошти. Хороше обладнання є там, де є люди, які мають Божу ласку робити операції дуже складні. Якби не пані лікар, яка переконала і дала розуміння, що вона зможе на цього обладнання працювати, то нічого не було би. Коли вона перший раз робила тут операцію, то вона не розуміла, де вона є — у Львові, чи в Німеччині. Але маючи унікальних лікарів, ми будемо докуповувати унікальне обладнання, бо наші діти повинні отримувати найвищу якість медичних послуг. Звичайно, будемо кошти передбачати щороку на оновлення обладнання в лікарнях. Сюди заходиш і почуваєш себе гідно, діти щасливі, батьки щасливі, лікарі не мають сумнівів, де працювати, бо тут такі ж умови, як за кордоном. Якщо ще підуть зміни в медицині і можна буде все якісно оформляти, тоді проблем не буде.

Коли ми були в Ізраїлі, в одній з найбільш крутих лікарень, ми там бачили таке ж обладнання. Ми сьогодні починаємо тут монтаж обладнання у ще одній операційній. До кінця року ми її відкриємо, там також буде дуже високий рівень, там вартість більше 200 тис доларів обладнання.

Залучаємо кошти бюджету, кошти благодійників. Як ви знаєте, Почесний громадянин міста Львова Темертей інвестував більше 10 млн грн, допомагав ПриватБанк. Мене тішить, що ми всі розуміємо, що це важливо. Все, що стосується медичної допомоги, має бути високої якості.

Більшість людей, які приїжджають, їдуть з інших міст України до тих людей з золотими руками і до того обладнання”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Міська дитяча клінічна лікарня завжди була і є пріоритетною, бо в житті немає нічого важливішого, ніж здоров’я дітей. Тому ми оновлюємо медичне обладнання і проводимо ремонти та реконструкції, хоча в умовах недостатнього бюджетного фінансування це робити дуже важко. Тому допомагають небайдужі, за що ми їм дуже вдячні. Завдяки проекту Громадського бюджету „Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні“, за кошти в сумі 3 млн. грн. було закуплено сучасне обладнання для операційної. Це анестезіологічна та хірургічна консолі, новітні операційні світильники, операційний стіл з акумуляторними батареями, хірургічний аспіратор і паровий стерилізатор та інше. Також раніше за кошти міста і лікарні в сумі 5,7 млн. грн. для операційної було придбано відеоендоскопічну стійку та наркозний апарат вищого класу, а також необхідний інструментарій. Капітальний ремонт в операційному блоці, разом з ремонтом допоміжних приміщень та енергомереж, зробила компанія „Ріел“ спільно з містом на суму близько 900 тис. грн. Тому загальна вартість реалізації цього проекту в операційній становить майже 9,5 млн. грн.», — розповів керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Щороку в цій операційній дитячі хірурги зможуть оперувати близько 1,2 тис діток зі всієї України, в тому числі й немовлят, застосовуючи лапароскопічні та ендоскопічні технології.

«У нашому відділенні лікарі оперують дітей із вродженими вадами не тільки зі Львова та області, а й з усіх регіонів України. Адже таких відділень в нашій країні є лише два. В цій операційній будемо проводити реконструктивні операції дітям раннього віку з вродженою патологією жовчовивідної системи, частина з яких в подальшому буде підлягати трансплантації печінки. Такі пацієнти звертається до нас зі всієї України, і на сьогодні в клініці перебуває під спостереженням 34 дитини з пересадженою печінкою», — каже Галина Курило, завідувач відділення вроджених вад розвитку і хірургії новонароджених лікарні.

За останній час в міській дитячій клінічній лікарні капітально відремонтували три операційні, і вже у грудні цьогоріч завершать ремонт ще однієї операційної, де робитимуть операції із застосуванням нового лапароскопічного обладнання.

«Торік за кошти міського бюджету було реконструйовано нейрохірургічну операційну, а в цьому році вже капітально відремонтовано операційні блоки для ургентних та планових хірургічних втручань. А тепер, з початку вересня, коштом міського бюджету розпочато капітальний ремонт ще однієї операційної для проведення лапароскопічних операцій. Лапароскопічну стійку найновішого покоління вартістю 200 тисяч доларів цього місяця лікарні подарує лікарня-партнер Sick Hospital з Торонто (Канада). Тому крок за кроком, завдяки допомозі громади і влади міста, доброчинців і друзів нашої лікарні, створюємо в клініці всі необхідні умови для проведення найскладніших операцій навіть новонародженим дітям», — розповів головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова Дмитро Квіт.

Щорічно в міській дитячій клінічній лікарні Львова медичну допомогу отримують близько 20 тисяч дітей. За останні 10 років тут створили 7 нових відділень і запровадили нові види допомоги, а лікарі постійно переймають світовий досвід лікування.

Додамо, що загалом за період 2016−2018 років для дитячої клінічної лікарні Львова з різних джерел фінансування (кошти міського бюджету і благодійна допомога) придбано обладнання і проведено ремонтів та реконструкцій на загальну суму понад 33 млн. грн.

Share.